Osiedle Nowe Ogrody (Poznań) – mieszkania w dobrej lokalizacji!

Osiedle Nowe Ogrody (Poznań) - nowe mieszkania w PoznaniuMieszkania na poznańskim Osiedlu Nowe Ogrody w dzielnicy Wola (Jeżyce) cieszą się ogromną popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego. Nowe Ogrody charakteryzują się relatywnie sprawnym połączeniem komunikacyjnym z centrum Poznania, sąsiedztwem terenów rekreacyjnych oraz zaplecza handlowo – usługowego i wreszcie – wysokimi walorami architektonicznymi. Łyżką dziegciu w beczce miodu jest niestety wysoka cena mieszkań.

Dotychczas inwestor – Proxin Ogrody Sp. z o.o. oddał do użytku pierwszy etap osiedla, w ramach którego powstały 3 czteropiętrowe budynki z 73 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 103 m kw. oraz 7 lokalami usługowymi. Niektóre mieszkania posiadają obszerne tarasy (o pow. 65 m kw.). Przeważająca część mieszkań z pierwszego etapu Nowych Ogrodów już znalazła nabywców, mimo że cena metra kwadratowego lokali do samodzielnego wykończenia była dość wysoka i wynosiła od 5 905 zł do 9 333 zł.

Drugi etap osiedla Nowe Ogrody będzie gotowy w czwartym kwartale 2016 roku. Budynek wielorodzinny obejmuje 85 mieszkań o powierzchni od 27 do 93 m2, a także jeden lokal usługowy. Co ważne posiada podziemny garaż oraz komórki lokatorskie. Tym razem oferta jest bardziej przystępna cenowo. Cena nowych mieszkań z drugiego etapu na Osiedlu Nowe Ogrody waha się od 5 400 do 8 909 zł/m2. Ceny poszczególnych lokali wynoszą od około 176 tys. zł w przypadku kawalerek do ponad 578 tys. zł w przypadku największych mieszkań.

Trzeci etap osiedla Nowe Ogrody ma zostać ukończony w czwartym kwartale 2017 roku. W tym etapie dostępne są mieszkania o powierzchni od 27 do 78m2 w cenie od 5,9 do 6,3 tys. zł/m2.

Etap czwarty ma być oddany do użytku w czwartym kwartale 2018 roku. Szczegóły oferty poznamy niebawem.

Podstawowym atutem Nowych Ogrodów jest dobra lokalizacja w pobliżu terenów rekreacyjnych. Mieszkańcy Nowych Ogrodów mogą w kilka minut dostać się rowerem nad Jezioro Rusałka, następnie nad Jezioro Strzeszyńskie i dalej Kierskie. Po drodze znajdują się również obiekty sportowe poznańskiej Olimpii.

Co więcej, inwestor kusi klientów wizją budowy pętli tramwajowej w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla. Mieszkańcy Nowych Ogrodów oraz sąsiedniego Osiedla Lotników Wielkopolskich będą mogli dostać się do nowego centrum komunikacyjnego dosłownie w kilka minut pokonując dystans pieszo. Stamtąd tramwaj zawiezie ich do centrum Poznania w niecałe 20 minut. Bardziej roztropni zauważą jednak, iż co prawda, Miasto Poznań faktycznie planuje przeniesienie pętli z Ogrodów na Wolę, ale dopiero…przed rokiem 2025. Istnieje też obawa, że ten termin może ulec dalszemu przesunięciu.

Mieszkańcy Nowych Ogrodów mają zapewniony komfort zakupów po sąsiedzku. Na terenie osiedla działa sklep spożywczy. Docelowo, ma powstać pasaż handlowy. Duże centrum handlowe King Cross Marcelin oddalone jest od Nowych Ogrodów zaledwie o 2 km. Pieszo dostaniemy się tu w 25, a samochodem – w 5 minut.

 

Co przykuwa uwagę klienta zainteresowanego zakupem mieszkania na osiedlu Nowe Ogrody, to staranne wykończenie budynków z zewnątrz, jak i wewnątrz. Ramy okienne w kolorze drewna, parapety o podwyższonym standardzie, eleganckie drzwi wejściowe do mieszkań i schody wyłożone ładną płytą. Na minus należy natomiast zaliczyć ażurowe podkłady pod miejsca parkingowe, które na razie wyglądają ładnie, ale za chwilę zamienią się w błotnistą maź. Widać, że deweloper chciał poczynić na tym etapie pewne oszczędności.

Nie sposób nie porównać Nowych Ogrodów do innej inwestycji realizowanej w pobliżu przez dewelopera Nickel – Osiedla Botaniczna. I chociaż pod względem cenowym obie oferty są porównywalne, to Nowe Ogrody oferują mieszkańcom większy spokój i komfort. Botaniczna to inwestycja znacznie większa, położona przy ruchliwej i głośnej trasie, jednak na jej plus przemawia lepsze położenie względem przystanków komunikacji miejskiej.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 13.10.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *