Park Sowińskiego w Poznaniu – komfortowe mieszkania blisko tramwaju i centrum

Osiedle Park Sowińskiego - nowe mieszkania w Poznaniu na Grunwaldzie - deweloper Echo InvestmentWysoki standard, zadbane części wspólne, bezpośredni dostęp do parku oraz szybkie połączenie z centrum Poznania – to najważniejsze zalety nowych mieszkań na Osiedlu Park Sowińskiego w Poznaniu.

Poznański Grunwald zyskuje kolejne nowe mieszkania z wyższej półki. Niedawno w pobliżu ulicy Sowińskiego powstały między innymi takie nowe osiedla jak Hevelia oraz Kiężycowa. Teraz trwa rozbudowa Parku Sowińskiego, jednej z najbardziej eleganckich inwestycji na mapie Ponania.

Kompleks pięciu niskich budynków wielorodzinnych pomieści w sumie ponad 340 mieszkań. Pierwszy etap inwestycji został zakończony w 2016 roku. Jednocześnie trwa budowa drugiego etapu, który ma być gotowy w trzecim kwartale 2017 roku. Ostatni, trzeci etap ma zostać zakończony w trzecim kwartale 2018 roku.

Podobnie jak położone po sąsiedzku dwa duże kompleksy mieszkalne – Osiedle Marcelin i Osiedle Młody Grunwald – Park Sowińskiego zapewnia bezpośredni dostęp do terenów spacerowych w zielonej dzielnicy Grunwald. Park Sowińskiego to zatem dobry adres dla osób aktywnie spędzających czas wolny. Ścieżki spacerowo-rowerowe i bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych (basen, korty tenisowe, boisko) sprzyjają utrzymaniu dobrej kondycji. Co istotne, drzewa odgradzają kompleks mieszkalny od ruchliwych ulic, tworząc w tym miejscu zieloną enklawę.

Dzięki sąsiedztwu ulic Grunwaldzkiej i Bukowskiej – inwestycja gwarantuje dobre połączenie z innymi częściami Poznania i sąsiednimi gminami takimi jak Tarnowo Podgórne, Dopiewo, Komorniki i Suchy Las.

 

Pierwszoplanowym atutem mieszkania w Parku Sowińskiego jest możliwość szybkiego dotarcia do centrum Poznania zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną (liczne autobusy i tramwaje) – od 10 do maksymalnie 30 minut w zależności od pory dnia. Tym samym mieszkańcy będą mogli szybko dotrzeć do pracy, szkoły i przedszkola, a także po zakupy. Dojazd do najbliższego centrum handlowego King Cross Marcelin trwa kilka minut. Sprawnie można dojechać do zlokalizowanego w ścisłym centrum Starego Browaru oraz Poznań City Center.

Na komfort mieszkania wpływa także duża liczba miejsc postojowych przy budynkach, zadbane części wspólne oraz atrakcyjny wizualnie projekt budynków. Uroku inwestycji dodaje stylowa elewacja z elementami kamienia i drewna oraz inne udogodnienia: hala garażowa, drewniane tarasy, duże loggie i balkony, monitoring, elementy zieleni na osiedlu oraz plac zabaw.

Podwyższony standard, kameralny charakter i dobra lokalizacja niestety kosztują. Echo Investment S.A. proponuje przy ulicy Sowińskiego mieszkania o powierzchni od 35 do 90 m2 w relatywnie wysokiej cenie – od około 6,5 tys. za metr kwadratowy powierzchni do wykończenia. Ten sam deweloper realizuje Osiedle Wille Sowińskiego, które wyróżnia jeszcze wyższy standard wykończenia.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *