Osiedle Riverpark w Poznaniu – wszędzie blisko!

Osiedle Riverpark - nowe apartamenty i mieszkania na sprzedaż w PoznaniuWilda jeszcze do niedawna nie cieszyła się dobrą sławą. Jednak za sprawą licznych nowych inwestycji deweloperskich obraz tej dzielnicy Poznania stopniowo ulega korzystnym zmianom.

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy inwestycji jest oddane niedawno do użytku Osiedle Riverpark (Poznań Wilda, ul. Bielniki, dojazd od strony ul. Droga Dębińska). Inwestorem osiedla jest austriacka firma Immofinanz Group.

Jak wygląda Osiedle Riverpark? W dwóch pięciopiętrowych budynkach wielorodzinnych i trzech trzypiętrowych willach miejskich powstało w sumie 189 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 30 do 150 m kw. Do każdego mieszkania przynależy balkon, taras lub prywatny ogródek, jak również miejsce w podziemnej hali garażowej. Przewidziano także część handlowo – usługową (na pow. ponad 320 m kw.).

Riverpark Poznań – to wyjątkowa możliwość kupienia mieszkania lub apartamentu na osiedlu nad rzeką Wartą, blisko centrum Poznania.

W zależności od metrażu oraz położenia, ceny mieszkań na Osiedlu Riverpark kształtują się od 6 900 zł do 10 000 za m kw. powierzchni do samodzielnego wykończenia. Przykładowo, 30 – metrową kawalerkę można kupić za niepełna 200 tys. zł, a mieszkanie dwupokojowe o pow. 54 m kw. za około 360 tys. zł. Ceny mieszkań trzypokojowych wynoszą od 500 tys. zł do 800 tys. zł, a apartamenty 150 – metrowe można nabyć za 1,5 mln zł. Znaczna część mieszkań jest już zarezerwowana, mimo relatywnie wysokich kosztów zakupu.

Tym co zdecydowanie wyróżnia Riverpark na tle innych poznańskich osiedli jest bezpośrednie sąsiedztwo rzeki Warty ze ścieżkami rowerowo – spacerowymi ciągnącymi się aż do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Ponadto, w pobliżu znajduje się rozległy Ogród Jordanowski oraz Park Jana Pawła II, a także kompleks sportowy AWF na Chwiałce – zimą lodowisko, a latem pływalnia. Opcja warta rozważenia dla osób chcących wypoczywać aktywnie, w otoczeniu przyrody przy jednoczesnym szybkim połączeniu komunikacyjnym z najważniejszymi punktami miasta. Od tętniącego życiem Starego Rynku czy popularnego Starego Browaru mieszkańców Osiedla Riverpark dzieli kilkuminutowy spacer lub podróż rowerem. Szybko dostać się można także nad Jez. Maltańskie. Dogodne połączenia tramwajowe z innymi częściami miasta, w szczególności ze Śródką oraz Ratajami, również należą do atutów tej lokalizacji. Co nie mniej istotne, mieszkańcy Riverparku będą mogli korzystać z dobrodziejstw samej Wildy, np. z Rynku Wildeckiego.

Osiedle trudno nazwać kameralnym. Docelowo zamieszka tu przecież kilkaset osób. Bryła budynków przypomina zwykłe bloki, ale z nowoczesnym szlifem widocznym głównie w wykończeniu elewacji i na tarasach. Na plus wizualnej strony Osiedla Riverpark zaliczyć można również zielony dziedziniec z ławeczkami. Dzięki temu osiedle prezentuje się elegancko, a sąsiedztwo rzeki i terenów rekreacyjnych jeszcze dodaje mu uroku.

A co z akustyką? Okna budynków będą przecież wychodzić na ruchliwą Drogę Dębińską… Deweloper zapewnia, że w mieszkaniach będzie cicho za sprawą ścian i drzwi dźwiękoszczelnych, ale to sprawdzą już sami mieszkańcy. Osiedle Riverpark zostało oddane do użytku w 2015 roku.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.02.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *