Strzeszyn Park – wysoki poziom mieszkania

Strzeszyn Park - nowe osiedle w budowie - PBG Erigo deweloperStrzeszyn Park budowany przez PBG Erigo przy ulicy Fieldorfa oraz przy ulicy Pileckiego to inwestycja długo wyczekiwana. Wreszcie w Poznaniu będzie można kupić mieszkanie na nowoczesnym osiedlu w zadbanej dzielnicy, blisko terenów zielonych i jezior Strzeszyńskiego oraz Rusałka.

Budowa inwestycji Strzeszyn Park ruszyła we wrześniu 2015 roku, a zakończenie pierwszego etapu ma nastąpić już na początku 2017 roku. W tym etapie powstały dwie 5-kondygnacyjne wille miejskie po 26 mieszkań każda. Większość lokali o powierzchni od 36 do ponad 105 m2 znalazła już nabywców. Jednocześnie trwa budowa drugiego etapu Osiedla Strzeszyn Park, którego zakończenie przewidziano na trzeci kwartał 2018 roku.

Strzeszyn Park Etap 2 to kameralne budynki wielorodzinne z podziemną halą garażową. W ramach
drugiego etapu osiedla przy ul. Pileckiego można kupić mieszkania o powierzchni od 48 do 93 m2, w
tym obszerne mieszkania na poddaszu z antresolą
 i dwoma balkonami. Mieszkania na niższych piętrach posiadają po jednym balkonie, ale zaprojektowanym w taki sposób, by wejście na balkon było możliwe z kilku pokoi.

Strzeszyn Park wyróżnia się dbałością o detale i nowoczesnym wyglądem. Wpływa mają na to czterospadowe dachy kameralnych willi, duże balkony i estetyczna elewacja.

Mieszkańcy części lokali będą mogli cieszyć się widokiem lasu za oknem. W ramach inwestycji powstają miejsca postojowe, hala garażowa oraz elementy małej zieleni wraz z utwardzonymi drogami wewnętrznymi.

„Twoja zielona strona miasta” – tym hasłem promuje się Strzeszyn Park i nie jest to pusty slogan. Przyszli mieszkańcy osiedla odnajdą tu wytchnienie od zgiełku miasta i tereny rekreacyjne tuż za domem. Wypoczynek nad jeziorem, spacer albo wycieczka rowerowa wśród zieleni będą dla mieszkańców na wyciągnięcie ręki. Strzeszyn Park powstaje w sąsiedztwie lasu oraz popularnych wśród poznaniaków jezior Strzeszyńskiego i Rusałka.

Strzeszyn to jedna z najlepiej zaprojektowanych dzielnic Poznania urzekająca wysoką estetyką zabudowy, uporządkowaną przestrzenią i łatwym dostępem do potrzebnej infrastruktury.

Strzeszyn może pochwalić się między innymi nowymi szkołami oraz zadbanymi skwerami i parkami. W jednym z nich najmłodsi mogą nawet uczyć się bezpiecznej jazdy dzięki ustawionym w parku znakom drogowym.

Okoliczna infrastruktura jest wystarczająca. W pobliżu Strzeszyn Parku zlokalizowane są placówki edukacyjne, pasaż handlowy, punkty usługowe i przychodnia zdrowia. Osoby chcące skorzystać z oferty galerii handlowej na Podolanach, poświęcą na dojazd kilka minut. Dojazd do Galerii Plaza zajmuje około 10 minut.

Strzeszyn Park jest dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta, mimo że do dzielnicy nie dojeżdża tramwaj. Samochodem dojazd do centrum Poznania zajmuje od 15 do 25 minut w zależności od pory dnia. Dojazd ze Strzeszyna do centrum umożliwia także komunikacja autobusowa. Przystanki funkcjonują w niedużej odległości od osiedla.

Warto podkreślić, że oferujący wyższy niż przeciętny komfort mieszkania Strzeszyn Park nie odbiega cenowo od konkurencji. Ceny mieszkań z drugiego etapu Osiedla Strzeszyn Park kształtują się na poziomie od 5,25 do 6,6 tys. zł/m2. Przykładowo, kawalerkę można kupić za niespełna 200 tys. zł, mieszkanie 2-pokojowe można kupić w cenie od 276 tys. zł, a 3-pokojowe od 284 tys. zł. Mieszkanie 4-pokojowe to w tej chwili wydatek co najmniej 455 tys. zł.Dodatkowo płatne są garaże w hali garażowej (20 tys. zł) oraz miejsca postojowe (10 tys. zł).


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.11.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

One thought on “Strzeszyn Park – wysoki poziom mieszkania

  1. Marcin

    Ładne osiedle i przyjemna okolica. Wszedłem sobie na strone tego Strzeszyn Parku i na wizualizacjach io planach wygląda to świetnie. Myślę o zamieszkaniu na Strzeszynie bo widzę potencjał w tej okolicy. Fajen jest też to, że nie ma takiego zgiełku jak w centrum. To osiedle to mój faworyt póki co.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *