Wilczak 20 – mieszkania w Poznaniu. Dwa oblicza dobrej lokalizacji

Osiedle Wilczak 20 - Poznań - nowe mieszkania, deweloper AgrobexDrugi etap Osiedla Wilczak 20 w Poznaniu z ponad 120 nowymi mieszkaniami stoi gotowy. Tymczasem w planach Agrobexu jest budowa kolejnych trzech etapów. Czy warto zainteresować się zakupem mieszkania na Osiedlu Wilczak 20?

Docelowo Wilczak 20 będzie kompleksem sześciu niskich budynków wielorodzinnych z windami, podziemną halą garażową i małymi ogródkami przynależnymi do mieszkań na parterze. Do części mieszkań na wyższych kondygnacjach przypisano balkony i tarasy o powierzchni od około 5 do 12 m2.

Niektóre mieszkania na osiedlu Wilczak 20 pozwalają na naprawdę ciekawą aranżację przestrzeni. Okna mieszkań wychodzą na różne strony świata. Część mieszkań posiada zarówno balkon, jak i taras. W ofercie brakuje jednak dużych mieszkań. Dostępne są metraże maksymalnie 74-metrowe.

Lokalizacja z dobrym połączeniem z centrum pozwala zaoszczędzić sporo czasu każdego dnia, ale nie jest pozbawiona czynników obniżających jakość życia.

Wilczak 20 gwarantuje możliwość szybkiego dotarcia do centrum Poznania (zarówno środkami komunikacji publicznej jak również samochodem) oraz do innych ważnych punktów na mapie miasta. Osiedle ma tę przewagę nad wieloma innymi nowymi inwestycjami w Poznaniu (np. na Naramowicach), że w pobliżu przebiega zarówno trasa linii autobusowych (72, 85), jak i tramwajowej (3). Plusem lokalizacji jest również łatwy dostęp do pobliskich marketów (Tesco) oraz oddalonych jedynie o 3 km galerii handlowych Plaza i Pestka.

Lokalizacja ma też swoje słabe strony. Budynki na osiedlu są dość ciasno rozplanowane, a uciążliwe zapachy dobiegające z Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków w Poznaniu mogą zepsuć mieszkańcom humor, choć są też dni kiedy przy ulicy Wilczak 20 fetor w ogóle nie jest odczuwalny. Kolejną kwestią jest relatywnie mało atrakcyjny widok z okien nowych mieszkań. Inaczej niż w przypadku mieszkańców takich osiedli jak Park Sowińskiego, Na Smolnej czy Red Park, mieszkańcy Osiedla Wilczak 20 nie będą mogli cieszyć się widokiem zieleni tylko ruchliwej ulicy albo sąsiednich bloków. Bezpośrednia okolica jest pozbawiona dużych terenów rekreacyjnych. Dojście do najbliższego Parku Szelągowskiego zajmuje około 10 minut. Kilka minut dłużej trzeba iść do Parku Gagarina. Miłośnicy aktywnego wypoczynku wśród zieleni mogą trafić znacznie lepiej. Dobrym przykładem są choćby nowe osiedla w dzielnicy Grunwald (np. Osiedle Marcelin) sąsiadujące z rozległymi terenami zielonymi.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Biorąc pod uwagę czynnik cenowy, osiedle Wilczak 20 w Poznaniu jest godne uwagi. Ceny mieszkań zaczynają się od niespełna 5,5 tys. zł/m2, sięgając do prawie 6,4 tys. zł/ m2 powierzchni w stanie deweloperskim.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego Osiedla Wilczak 20. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 5.09.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *