Polna 28 – nowe mieszkania na Jeżycach blisko starych kamienic

Polna 28 - mieszkania Poznań Jeżyce - deweloper Terra HausDeweloper Terra Haus Sp. z o. o. zbudował przy ulicy Polnej 28 niski budynek mieszkalny z marketem Netto i czterema lokalami usługowymi na parterze. Przy tej samej ulicy mieści się znany poznaniakom szpital ginekologiczno-położniczy. Jaka rzeczywistość czeka przyszłych właścicieli mieszkań na Jeżycach?

Polna 28 to blok z dwunastoma lub trzynastoma mieszkaniami na każdym piętrze znajdujący się u zbiegu ulic Polnej i Szamarzewskiego, w otoczeniu starej zabudowy Jeżyc. Parter budynku został przeznaczony na cele handlowo-usługowe, w tym na market Netto. Mimo, że projekt nie wzbudza emocji i jest raczej przykładem standardowej, niskiej zabudowy wielorodzinnej, to funkcjonalność inwestycji jest utrzymana na dobrym poziomie.

W budynku przy ulicy Polnej 28 znalazło się 51 mieszkań o powierzchni od 28 do prawie 60 m2. Z uwagi na niewielką powierzchnię działki budowlanej, do dyspozycji mieszkańców będą miejsca postojowe w podziemnym garażu.

Podziemna hala garażowa pomieści 55 miejsc postojowych, co – w porównaniu z innymi deweloperami działającymi na Jeżycach – jest liczbą w pełni satysfakcjonującą.

Mimo, że budynek Polna 28 do wysokich nie należy, to przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z windy. Ponadto, Terra Haus dysponuje niewielką liczbą komórek lokatorskich – po dwie na każdym piętrze. Plusem jest umieszczenie na parterze marketu, gdzie mieszkańcy szybko będą mogli robić podstawowe zakupy.

Polna 28 to gotowe, kompaktowe mieszkania na Jeżycach w Poznaniu, kilka minut od centrum. Wykonawcą budynku jest PTB Nickel.

Jak wyglądają mieszkania na Polnej 28?

Kompaktowe mieszkania posiadają po jednym balkonie. Wyraźnie da się zauważyć, że – ze względu na kształt planowanego budynku przypominającego literę L – część mieszkań nie posiada kątów prostych w pomieszczeniach, co dla części zainteresowanych może stanowić wyzwanie aranżacyjne. Kolejnym może być mało ciekawy widok z okien wychodzących na ulicę, choć deweloper zaplanował zielony taras, na który będą wychodziły okna niektórych mieszkań.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz jak można mieszkać mając widok na Stare Miasto w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Lokalizacja osiedla Polna 28 może zainteresować osoby, którym zależy na kupnie małego M blisko ścisłego centrum Poznania w konkurencyjnej cenie.

Jeżyce to – obok Wildy – jedna z najbardziej klimatycznych, ale i najbardziej zaniedbanych dzielnic Poznania. Jakie są plusy mieszkania na Jeżycach?

  • Klimat zabytkowej i – systematycznie modernizowanej – dzielnicy.
  • Bogate zaplecze handlowo-usługowe, w tym Rynek Jeżycki (owoce, warzywa, inne produkty). Dynamicznie rozwijająca się oferta gastronomiczna. Knajpki i restauracje na Jeżycach są modne i przyciągają młodych ludzi.
  • Niewielka odległość od ścisłego centrum, doskonałe połączenie tramwajowe z innymi dzielnicami (aktualnie trwa przebudowa głównej ulicy Jeżyc – ul. Dąbrowskiego).

Ceny mieszkań – Polna 28

Ceny mieszkań na osiedlu Polna 28 kształtują się na średnim poziomie i wynoszą od 5,5 do 6,7 tys. zł. Zatem w praktyce – w zależności od wybranej powierzchni – mieszkania kosztują od niespełna 200 tys. zł do prawie 350 tys. zł. To mniej niż inne nowe mieszkania powstające na Jeżycach, np. na osiedlu Jackowskiego 47, Zajezdnia Poznań, Poznańska 1 i 3 czy Kamienica Jeżyce.

Inwestor osiedla – spółka Terra Haus dynamicznie działa w Poznaniu. Deweloper znany jest z realizacji takich inwestycji jak Osiedle Inventia, Nowa Wilda i Nowe Piątkowo.

 

Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Polna 28. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 23.09.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *