Poznańska 1 i 3 – mieszkania na Jeżycach z klimatem

Poznańska 1 i 3 - mieszkania Poznań JeżycePoznańska 1 oraz Poznańska 3 to ponad 60 mieszkań na Jeżycach w nowoczesnym budynku u zbiegu ulic Poznańskiej i Kościelnej, kilka kroków od Rynku Jeżyckiego i jednocześnie – kilka minut drogi od centrum Poznania.

Oprócz lokalizacji w klimatycznej dzielnicy, skąd wszędzie jest blisko, inwestycję dewelopera Constructa Plus wyróżnia nowoczesny design i szeroki wybór mieszkań – dostępne są mieszkania o powierzchni wynoszącej od 28 aż do 120 m2, w tym mieszkania z dwoma balkonami. Plusem dla mieszkańców będzie podziemna hala garażowa oraz punkty handlowe na parterze budynku. W ramach inwestycji zaplanowano też zielony dziedziniec.

Poznańska 1 i Poznańska 3 to nowoczesna inwestycja o oryginalnej, wręcz futurystycznej architekturze powstająca w otoczeniu zabytkowych kamienic na Jeżycach.

A jaki widok z okien będą mieli mieszkańcy inwestycji Poznańska 1 i Poznańska 3? Część mieszkańców będzie mogła cieszyć się widokiem pobliskiego kościoła. Okna pozostałych mieszkań będą wychodzić między innymi na plac. W sąsiedztwie – oprócz starych budynków – mieści się nowa Kamienica Jeżyce, apartamentowiec Poznańska 5 i kompleks mieszkaniowo-usługowy Dwór Bamberski. Kojących widoków na zieleń centrum miasta więc nie zapewnia, ale za to lokalizacja pozwala na szybkie dotarcie pieszo, rowerem oraz komunikacją miejską do wszystkich ważnych punktów na mapie miasta.

Dojazd z ulicy Poznańskiej na Stary Rynek albo na uczelnię zajmuje dosłownie kilka minut. Żeby zjeść dobry obiad albo wypić kawę w przyjemnym otoczeniu wcale nie trzeba nigdzie jechać. Jeżyce słyną z modnych restauracji i kawiarni.

Dzielnica zapewnia również dostęp do terenów rekreacyjnych – Starego Zoo oraz pięknego Parku Sołackiego oddalonego jedynie o 1 km od inwestycji przy ul. Poznańskiej. To wreszcie możliwość częstego obcowania z kulturą. Niedaleko działa między innymi Teatr Nowy i Kino Rialto. W kilka minut można dojechać tramwajem do Centrum Kultury Zamek. Osoby zamierzające zainwestować w mieszkanie pod wynajem w Poznaniu z pewnością biorą także pod uwagę nieduże odległości dzielące inwestycję od obiektów MTP.

Niestety lokalizacja nie jest pozbawiona mankamentów. Wśród nich prym wiedzie ścisk na ulicach i problemy z parkowaniem. To kwestia tym istotniejsza, że w podziemnej hali garażowej deweloper wyznaczył jedynie 19 miejsc postojowych na planowaną liczbę ponad 60 mieszkań. Ponadto, w najbliższych latach liczba mieszkańców Jeżyc znacznie się powiększy za sprawą realizowanych tutaj nowych inwestycji deweloperskich, w tym największej – Zajezdni Poznań.

Nowe inwestycje deweloperskie na Jeżycach:

Buduje się więc sporo. Z jednej strony, to bardzo dobra wiadomość. Dzielnica ewoluuje, zyskuje nowych mieszkańców, znikają miejsca zaniedbane i pustostany. Jednak z drugiej, wzmożenie ruchu samochodowego na Jeżycach sprawi, że przemieszczanie się tutaj samochodem będzie dalekie od ideału. Może właśnie dlatego deweloper przeznaczył część powierzchni budynku na rowerownię?
Poznańska 1 i Poznańska 3 – ceny nowych mieszkań na Jeżycach należą do najwyższych w Poznaniu – ich ceny wynoszą od 6 300 do 7 200 zł/m2. To więcej niż w Kamienicy Jeżyce, ale mniej niż w konkurencyjnej Zajezdni Poznań. Kawalerkę w tej chwili można kupić w cenie od 222 tys. zł do ponad 260 tys. zł. Najtańsze mieszkanie dwupokojowe kosztuje 277 tys. zł, zaś najdroższe – ponad 350 tys. zł. Ceny mieszkań trzypokojowych wahają się od 378 tys. zł do 532 tys. zł. Za mieszkanie 4-pokojowe trzeba zapłacić 534 tys. zł. Największe mieszkanie 5-pokojowe to wydatek rzędu 813 tys. zł. Dodatkowo trzeba zapłacić za miejsce postojowe – 24 tys. zł – oraz za komórkę lokatorską.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Deweloper Constructa Plus ma swój wkład w budowę nowego wizerunku Jeżyc. Wyjątkowy klimat inwestycji przy ulicy Poznańskiej 1 i 3 tworzy – oprócz lokalizacji – także ciekawy projekt architektoniczny budynku. Uwagę zwraca zwłaszcza oryginalna elewacja i wejście do budynku. Constructa Plus Sp. z o. o to firma działająca na rynku nieruchomości od lat 90. znana między innymi z budowy mieszkań przy ulicy Kościelnej 30 czy Mylnej 40 w Poznaniu oraz obiektów przemysłowych.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *