Przemysłowa 33 – ponad 100 nowych mieszkań na poznańskiej Wildzie

Przemysłowa 33 - nowe mieszkania na Wildzie w PoznaniuPrzemysłowa 33 to nazwa i jednocześnie adres nowej inwestycji mieszkaniowej na Wildzie w Poznaniu. W trzech nowoczesnych kamienicach powstanie łącznie 114 mieszkań oraz część handlowo-usługowa na parterze. Sprawdź, ile kosztują nowe mieszkania na Wildzie i czy warto zainteresować się ofertą firmy Virke?

Blisko terenu Wolnych Torów, które Miasto Poznań planuje gruntownie przebudować, powstanie nowy kompleks mieszkaniowy. Budynki przy ulicy Przemysłowej 33 mają być gotowe w lipcu 2017 roku. 5- i 6-kondygnacyjne kamienice będą posiadały podziemną halę garażową. Do mieszkań na piętrze mają przynależeć loggie. Znaczącym udogodnieniem ma być oczywiście podziemny garaż, który jest nie do przecenienia w zatłoczonym centrum miasta.

Przemysłowa 33 to możliwość zakupu kawalerki, mieszkania lub apartamentu blisko ścisłego centrum Poznania, ale póki co – w relatywnie mało przyjaznej okolicy.

Wolne Tory nieprędko zmienią swój wizerunek. Sytuację częściowo ratuje sąsiedztwo bardzo ładnego
skweru z placem zabaw dla dzieci oraz pobliski, uroczy park na placu Marii Skłodowskiej Curie, gdzie mieszkańcy inwestycji Przemysłowa 33 będą mogli wybrać się na krótki spacer i wypocząć razem z dziećmi.

Jakie mieszkania powstają przy Przemysłowej 33?
Większość mieszkań w nowych kamienicach będzie miało niedużą powierzchnię, ale w ofercie dewelopera Virke są nie tylko kawalerki. Oprócz mieszkań 1-pokojowych powstaną także 2- i 3-pokojowe. Inwestor planuje także budowę dwóch dużych, 5-pokojowych apartamentów o powierzchni ponad 100 m2 z dwoma tarasami. Co ciekawe, nawet kawalerki posiadają przynależne loggie.

Ceny mieszkań w inwestycji Przemysłowa 33 wahają się od niemal 190 tys. zł za kawalerkę do ponad 730 tys. zł za 5-pokojowy apartament. Zakres cen wynoszący od 6,5 do 7 tys. zł za metr kwadratowy jest nieco inny od tego, jaki możemy znaleźć w konkurencyjnej inwestycji Jakuba Wujka. Tutejsze ceny wahają się od 5,6 do niemal 8 tys. zł/m2 w zależności od wybranego metrażu.

Główne atuty inwestycji Przemysłowa 33:

  • Lokalizacja blisko centrum umożliwiająca szybkie dotarcie do ważnych punktów miasta
  • Prosta, elegancka forma architektoniczna
  • Wybór mieszkań od 1- po 5-pokojowe
  • Możliwość zakupu kawalerki z przynależną loggią
  • Duże okna w mieszkaniach zapewniające dobre doświetlenie wnętrz
  • Podziemna hala garażowa
  • Miejsce na rowery
  • Zielony dziedziniec

Mimo, że już od lat Wilda całkowicie zmienia swój niezbyt dobry wizerunek, to minusem inwestycji Przemysłowa 33 pozostaje mało przyjazna, poprzemysłowa okolica. Mimo, że to prawie ścisłe centrum Poznania, to znajdujące się w pobliżu Wolne Tory póki co straszą przechodniów. Dawne torowiska, nieużytki i stare magazyny zdominowały tę część miasta. Miasto Poznań planuje całkowitą przebudowę zaniedbanej okolicy. Konkurs na projekt nowej zabudowy Wolnych Torów został już rozstrzygnięty. Obecnie trwają poszukiwania inwestora.

Inwestor – deweloper Virke jest znany z budowy Osiedla Nowa Malta przy ulicy Mogileńskiej oraz kompleksu mieszkalno-usługowego przy ulicy Mylnej 32/34.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.05.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *