Przy Parku Chłapowskiego 19 – nowe mieszkania na Wildzie w Poznaniu

Przy Parku Chłapowskiego 19 - nowe mieszkania Poznań - deweloper Wartico InvestPrzy Parku Chłapowskiego 19 to nazwa i jednocześnie adres nowej inwestycji deweloperskiej w Poznaniu, gdzie powstaje ponad 160 mieszkań. Nowoczesny kompleks mieszkaniowy na Wildzie wyróżnia przede wszystkim niewielka odległość od centrum i sąsiedztwo parku.

Lokalizacja nowego osiedla mieszkaniowego na Wildzie nikogo już nie zaskakuje. Wilda – jeszcze do niedawna zapomniana i nie ciesząca się dobrą opinią dzielnica – teraz systematycznie podbija serca nowych mieszkańców, a to głównie za sprawą kolejnych inwestycji deweloperskich powstających w jej obrębie. Wśród nich między innymi opisywane już na blogu osiedla Riverpark, Osiedle Czarnieckiego czy budynek przy ulicy Niedziałkowskiego. Teraz czas na ulicę Dezyderego Chłapowskiego 19.

Przy Parku Chłapowskiego 19 – jak wygląda nowy budynek wielorodzinny na Wildzie?

Budowa Przy Parku Chłapowskiego 19 ruszyła na początku września 2015 roku. Mieszkania mają być gotowe w połowie 2017 roku. W wysokim, liczącym od 9 do 11 kondygnacji budynku w kształcie litery C znajdzie się ponad 160 mieszkań o niewielkiej powierzchni wynoszącej od 35 do 61 m 2 plus jedno mieszkanie ponad 90-metrowe. Aż dwie kondygnacje podziemne zarezerwowano na halę garażową, gdzie znajdą się 162 miejsca parkingowe. Mieszkania parterowe będą posiadać niewielkie ogródki, a do tych położonych na wyższych kondygnacjach będą należeć balkony.

Ciekawą propozycją są zwłaszcza mieszkania ponad 50-metrowe posiadające oryginalny układ – pokój dzienny z aneksem oraz dwie nieduże sypialnie. Ponadto, mieszkania są dostępne w wersji z oddzielną kuchnią, co stanowi istotny plus oferty Wartico Invest. Warte uwagi są również wybrane mieszkania z dużymi tarasami o powierzchni od około 40 m2 do nawet 120 m2.

Planowany termin zakończenia prac budowlanych przy inwestycji Przy Parku Chłapowskiego 19 to czerwiec 2017 roku, przy czym oddanie mieszkań do użytkowania ma nastąpić do końca 2017 roku.

Co ważne, wykonawcą prac budowlanych jest znana i ciesząca się dobrą opinią firma Budimex.

Nowa inwestycja warszawskiej spółki Wartico Invest Sp. z o. o. na pewno zwraca uwagę swoim położeniem – blisko centrum i blisko parku. Ale czy Chłapowskiego 19 w Poznaniu to faktycznie dobre miejsce do mieszkania?

Po pierwsze, ulica D. Chłapowskiego w Poznaniu jest ciasno zabudowana. Nowa inwestycja z jednej strony będzie sąsiadowała ze starszym, wysokim blokiem, z drugiej – z posterunkiem policji, zaś z trzeciej – z urzędem skarbowym.  Ponadto, problem z parkowaniem może dać się we znaki przyszłym gościom mieszkańców osiedla, dla których może zabraknąć miejsc postojowych przy budynku. 

Jak informuje deweloper, budynek Przy Parku przy ul. Dezyderego Chłapowskiego 19 to propozycja dla osób chcących mieszkać blisko terenów rekreacyjnych, gdzie można jeździć na rowerze, biegać i spacerować. I rzeczywiście, lokalizacja w pobliżu ulicy Dolna Wilda rzeczywiście zapewnia łatwy dostęp do obiektów sportowych i terenów zielonych. Po sąsiedzku znajduje się duży park im. Jana Pawła II. Niedaleko przebiega popularna wśród rowerzystów Droga Dębińska, którą można dojechać nad Wartę. Z pewnością przyszli mieszkańcy nie będą narzekać na brak terenów rekreacyjnych w pobliżu domu.

Szukając mieszkania wśród zieleni, warto zainteresować się także inwestycjami powstałymi w sąsiedztwie Parku Cytadela lub na Grunwaldzie, gdzie znajduje się Lasek Marceliński. Tereny rekreacyjne znajdziemy również przy takich nowych osiedlach jak Red Park lub Nowe Ogrody.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Istotnym czynnikiem przemawiającym na korzyść nowych mieszkań na Wildzie jest szybki dojazd do centrum. Pozwalająca uniknąć codziennego, długiego stania w korkach lokalizacja do najtańszych jednak nie należy.

Mimo, że w pobliżu nie przebiega linia tramwajowa, to nawet osobom korzystającym z komunikacji autobusowej dotarcie do ścisłego centrum nie zajmie więcej niż kwadrans.

W Poznaniu można kupić mieszkanie położone jeszcze bliżej centrum, ale w mojej ocenie w praktyce dojazd do ważnych punktów Poznania z ulicy D. Chłapowskiego 19 również nie będzie zabierać dużo czasu. Dotarcie do ścisłego centrum miasta – zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską – nie powinno zająć więcej niż 5 – 15 minut, w zależności od wybranej pory dnia.

Poznań, Przy Parku Chłapowskiego 19 – ceny mieszkań

Ceny mieszkań w nowym budynku przy ulicy Chłapowskiego 19 są utrzymane na relatywnie wysokim poziomie i wynoszą od 5,7 do 7,2 tys. zł/m 2. Przy czym dodatkowo trzeba zapłacić za miejsce w hali garażowej (23 lub 25 tys. zł w zależności od kondygnacji). To dość dużo. Dla porównania, za mieszkanie w konkurencyjnym budynku Freedom na Wildzie trzeba zapłacić mniej, bo od 5,6 do 5,8 tys. zł/ m2. Natomiast zakres cen mieszkań w inwestycji Dębowy Skwer, również na Wildzie, wynosi od 5,9 tys, zł do 6,9 tys. zł.

Inwestor osiedla – Wartico Invest Spółka z o. o. – nie jest szeroko znany na poznańskim rynku nieruchomości. Działająca od 2005 roku spółka zrealizowała jak dotąd m.in. osiedle mieszkaniowe w Warszawie – Osiedle Świderska oraz apartamentowiec Multico Residence, również w Warszawie.

Gdzie jeszcze w okolicy, na Wildzie w Poznaniu budują nowe mieszkania?

Po sąsiedzku znajduje się nowo wybudowane Osiedle Przy Rolnej. Inną inwestycją powstającą aktualnie  na Wildzie jest budynek Wechty przy ulicy Niedziałkowskiego, gdzie znajdzie się 85 mieszkań. Kolejną jest budynek Freedom dewelopera Masterm przy ulicy Hetmańskiej.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.10.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *