RAPORT: Gdzie w Poznaniu kupisz nowe mieszkanie wykończone pod klucz i ile to kosztuje?

Mieszkanie od deweloperaWybór materiałów wykończeniowych, poszukiwania ekipy remontowej i nadzór nad postępem prac – to wszystko zajmuje sporo czasu, a do tego bywa stresujące. Jak można ułatwić sobie życie?

Rozwiązania są dwa. Pierwsze to skorzystanie z usług architekta wnętrz. Drugie – zakup mieszkania wykończonego pod klucz. Plusem tego ostatniego jest możliwość relatywnie szybkiego zamieszkania w gotowym lokalu. Ponadto, termin zakończenia i zakres prac określa umowa, która stanowi podstawę do ewentualnych reklamacji. Gwarancja terminowości i jakości to znaczący plus, ale z drugiej strony, mankamentem tego rozwiązania jest ograniczony asortyment materiałów. Dużą rolę odgrywa także cena. Okazuje się jednak, że decyzja o zakupie mieszkania gotowego do zamieszkania może być opłacalna.

Deweloperzy z Poznania coraz częściej oferują wykończenie mieszkań pod klucz w kilku wariantach cenowych do wyboru – od ekonomicznych aż po luksusowe (przy czym najczęściej wszystkie można modyfikować). Zapewniają sprawdzoną ekipę, materiały znanych producentów, fachową pomoc przy urządzaniu mieszkania, a często także… sprzątanie po remoncie. Dzięki temu klienci mogą szybciej zamieszkać w nowym M niż w przypadku samodzielnego wykańczania. W rezultacie mogą zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy – na przykład wydawanych na wynajem dotychczasowego lokum. Pytanie tylko ile to kosztuje. Zestawienie prezentuje wybrane aktualne oferty wykończenia mieszkań pod klucz na rynku pierwotnym w Poznaniu.

Poznań, rynek pierwotny – oferty wykończenia mieszkań pod klucz zaczynają się od 500 zł/m2, zaś kończą na grubo ponad 1 tys. zł/m2 :

Osiedle Czarnieckiego (Monday Development) ma w ofercie trzy pakiety wykończenia mieszkań pod klucz w cenach wynoszących odpowiednio: 500, 650 oraz 750 zł/m2. Pakiety różnią się między sobą kolorystyką oraz standardem dobranych materiałów.


Ogrody Różane (Konimpex-Invest) – oferta tak jak powyżej z cenami wynoszącymi od niespełna 500 do prawie 1300 zł/m2.


Wilczak 20 (Agrobex) – propozycja wykończenia mieszkania pod klucz obejmuje trzy warianty kolorystyczne – wszystkie w cenie 500 zł/m2.


Osiedle Atrium (TBS Partner) proponuje wykończenie mieszkania w standardzie podstawowym w cenie od 700 zł/m2. W ramach indywidualnej konsultacji z architektem wnętrz można go modyfikować. W ofercie jest także kompleksowy projekt (wraz z doborem mebli) wykonany przez architekta wnętrz.


Osiedle Botaniczna (Nickel Development) – Oferta wykończenia mieszkania pod klucz obejmuje sześć stylizacji inspirowanych różnymi miastami Europy. Dodatkowo można zamówić specjalistyczne dostosowanie mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych albo osób starszych. Oprócz tego, można zakupić indywidualny projekt. Cena pakietów wynosi 750 zł/m2 za wyjątkiem najdroższego wariantu Castellon, który kosztuje 1 600 zł/m2.


Red Park (Real Estate Development) to z kolei nietypowa możliwość zakupu gotowego mieszkania wykończonego pod klucz w cenie całkowitej od 5,8 tys. zł/m2.


Wykończenie mieszkania pod klucz – co obejmuje?

Najczęściej w ramach podstawowej usługi wykończenia mieszkania deweloperzy oferują malowanie ścian (w różnych opcjach jest to albo farba biała albo kolor, z zastrzeżeniem, że w jednym pokoju wszystkie ściany są malowane na ten sam kolor), położenie podłóg w całym mieszkaniu wraz z listwami wykończeniowymi, kładzenie płytek w łazience (należy jednak sprawdzić – do jakiej wysokości, bowiem niektórzy deweloperzy nie kładą płytek na całej ścianie), instalację armatury łazienkowej i lustra oraz wstawienie wszystkich parapetów i drzwi wewnętrznych wraz z klamkami. Płytki w kuchni na podłodze to standard, ale już na ścianie nie są regułą. Samodzielnie należy zakupić wszystkie meble, sprzęt RTV i AGD oraz inne potrzebne dodatki.

Najdroższe pakiety są bogatsze i bywa, że obejmują nie tylko wyższej klasy podłogi, ale również np. instalację podwieszanych sufitów, systemów alarmowych, ogrzewania podłogowego, szafek w łazience, oświetlenia, zabudowę wnęk, itp.

Warto dokładnie sprawdzić umowę przed jej podpisaniem, w tym termin wykonania wszystkich prac oraz warunki gwarancji, aby później uniknąć nieporozumień.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.12.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *