RAPORT: Najtańsze nowe mieszkania (50 m2) w Poznaniu / jesień 2015

RAPORT - najtańsze mieszkania Poznań - jesień 2015Gdzie w Poznaniu można najkorzystniej kupić nowe mieszkanie 50 m2 i jednocześnie cieszyć się dobrym dojazdem do centrum? Mieszkanie od dewelopera o powierzchni około 50 m2 i do tego w dobrej lokalizacji – to jedna z najczęściej poszukiwanych ofert na poznańskim rynku nieruchomości. Na którym osiedlu w Poznaniu nowe mieszkanie 50 m2 można kupić najtaniej? Który deweloper sprzedaje najkorzystniej? Zobacz nasz RAPORT.

RAPORT Gdzie sprzedają najtańsze 50-metrowe mieszkania w Poznaniu?


Miejsce 5. Osiedle Atrium – cena 318 tys. zł

Lokalizacja: Poznań, ul. Bosa; Deweloper: TBS Partner Sp. z o.o.

Mieszkanie na pierwszym piętrze o powierzchni około 50 m2 na Osiedlu Atrium Grunwald kosztuje 318 tys. zł (5,9 tys. zł/m2). Tylko kilkuminutowy spacer dzieli kompleks od ulicy Głogowskiej, skąd tramwajem można szybko dotrzeć do centrum miasta. Co ciekawe, sąsiedztwo drogi przelotowej w żaden sposób nie zakłóca spokoju na Osiedlu Atrium. Jak na lokalizację tak blisko centrum, mieszkania na Osiedlu Atrium są dostępne w rozsądnej cenie.


Miejsce 4. Strzeszyn Park – cena 308 tys. zł

Lokalizacja: Poznań, ul. Fieldorfa; Deweloper: PBG Erigo

Mieszkanie parterow 50 m2 w inwestycji Strzeszyn Park aktualnie jest dostępne w cenie 308 tys. zł (6 tys. zł/m2). „Twoja zielona strona miasta” – tym hasłem promuje się Strzeszyn Park i w tym przypadku nie jest to pusty slogan. Przyszli mieszkańcy osiedla odnajdą tu wytchnienie od zgiełku miasta. Wypoczynek nad jeziorem, spacer albo wycieczka rowerowa wśród zieleni będą dla mieszkańców na wyciągnięcie ręki.


Miejsce 3. Mozaika – ceny od 283 tys. zł

Lokalizacja: Poznań, ul. Cześnikowska 30a; Deweloper: PBO Nowak Deweloper Sp. z o. o. Sp. komandytowa

Ceny ofertowe mieszkań o powierzchni około 50 m2 w budynku Mozaika na Grunwaldzie oscylują wokół 300 tys. zł:

 • parter – od 283 tys. zł (5,6 tys. zł/m2) do 293 tys. zł (5,5 tys. zł/m2)
 • pierwsze piętro – 308 tys. zł (5,8 tys. zł/m2)
 • drugie piętro – od 292 tys. zł do 308 tys. zł (5,8 tys. zł/m2)
 • trzecie piętro – od 292 tys. zł do 308 tys. zł (5,8 tys. zł/m2)
 • czwarte piętro – 308 tys. zł (5,8 tys. zł/m2)

Wykup miejsca parkingowego nie jest obowiązkowy. Tym, co – obok konkurencyjnej ceny – wyróżnia inwestycję Mozaika na Grunwaldzie jest sprawna komunikacja tramwajowa z centrum, spokojne sąsiedztwo i funkcjonalność mieszkań. Mieszkania w Mozaice o powierzchni około 50 m2 posiadają rzadko spotykany przy tej wielkości lokali układ – dwa pokoje plus salon z aneksem kuchennym i łazienka.


Miejsce 2. Wilczak 20 – cena od 282 tys. zł

Lokalizacja: Poznań, ul. Wilczak 20; Deweloper: Agrobex Sp. z o. o.

W chwili obecnej ceny ofertowe mieszkań o powierzchni około 50 m2 na osiedlu Wilczak wahają się pomiędzy 282 tys. zł a około 300 tys. zł:

 • pierwsze piętro – 299 tys. zł (5,5 tys. zł/m2)
 • drugie piętro – ponad 300 tys. zł (5,5 tys. zł/m2)
 • trzecie piętro – ponad 300 tys. zł (5,5 tys. zł/m2)
 • czwarte piętro – 282 tys. zł (5,4 tys. zł/m2)

Lokalizacja zapewniająca sprawne połączenie z centrum to duża oszczędność czasu, jednak inwestycja Agrobexu nie jest pozbawiona czynników obniżających jakość życia. Budynki na osiedlu Wilczak 20 są dość ciasno rozplanowane, a uciążliwe zapachy dobiegające z Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków mogą od czasu do czasu dać się mieszkańcom we znaki.


Miejsce 1. Kamiennogórska 5 – cena 274 tys. zł

Lokalizacja: Poznań, ul. Kamiennogórska 5; Deweloper: Konimpex-Invest Sp. z o. o.

Aktualnie cena ofertowa nowego mieszkania parterowego na Grunwaldzie przy ul. Kamiennogórskiej o powierzchni około 50 m2 wynosi 274 tys. zł (5,49 tys. zł/m2). Mieszkanie w pobliżu Lasku Marcelińskiego, przystanków komunikacji miejskiej i tras przelotowych miasta to duży plus. Niestety, istotnym minusem Kamiennogórskiej 5 jest ciasna zabudowa oraz planowana budowa kolejnego budynku na sąsiedniej działce.


RAPORT dotyczy mieszkań w stanie deweloperskim w Poznaniu o powierzchni użytkowej od 50 do 54 m2 zapewniających dobre połączenie z centrum. Termin opracowania RAPORTU: listopad 2015 r.


Oglądaj recenzje nowych mieszkań w Poznaniu:

4 thoughts on “RAPORT: Najtańsze nowe mieszkania (50 m2) w Poznaniu / jesień 2015

 1. Adam

  Strzeszyn Park ma rzeczywiście wieeeeeeeeeeeele wspólnego z centrum Poznania.

  Świetny blog, ale ranking widać, że robiony na zamówienie, szkoda.

  Reply
  1. Adres Poznan Post author

   Dziękuję za miłe słowa dotyczące bloga 🙂 Odnosząc się do pozostałej części komentarza, zapewniam, że artykuł przygotowałam całkowicie niezależnie. W rankingu jest zaznaczone, że obejmuje on lokalizacje zapewniające dobry dojazd do centrum, a nie położone w centrum czy blisko centrum. W mojej ocenie Strzeszyn Park jest dobrze skomunikowany z centrum, mimo że do dzielnicy nie dojeżdża tramwaj. Samochodem dojazd do centrum Poznania zajmuje od 15 do 25 minut. Kursuje też autobus, a przystanki są niedaleko.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *