RAPORT: 12 Najbardziej wyczekiwanych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu

Inwestycje mieszkaniowe Poznań 2017

Temieszkania będą gotowe już w 2017 roku! Zobacz 12 Najbardziej wyczekiwanych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu! Poznaj aktualnie dostępne metraże, porównaj ceny!

Miejsce 12 – Strzeszyn Park Etap I

Dzielnica: Strzeszyn
Aktualnie dostępne mieszkania: od 36 do 66 m2
Ceny: od niespełna 5,5 do ponad 6,4 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia I etapu: marzec 2017 r.

„Twoja zielona strona miasta” – tym hasłem promuje się Strzeszyn Park i nie jest to pusty slogan. Przyszli mieszkańcy osiedla odnajdą wytchnienie od zgiełku miasta i tereny rekreacyjne tuż za domem. W niskich budynkach z pierwszego etapu są dostępne ostatnie mieszkania o powierzchni wynoszącej 36, 51 lub 66 m2. Drugi etap osiedla ma być gotowy do użytku w maju 2018 roku.


Miejsce 11 – Poznańska 1 oraz Poznańska 3

Dzielnica: Jeżyce
Aktualnie dostępne mieszkania: od 37 do prawie 120 m2
Ceny: od 6,3 do 7,2 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: koniec 2016 oraz II kwartał 2017 roku

Poznańska 1 i Poznańska 3 to inwestycja o oryginalnej architekturze powstająca w otoczeniu zabytkowych kamienic na Jeżycach, kilka kroków od Rynku Jeżyckiego. Oprócz lokalizacji w klimatycznej dzielnicy, skąd wszędzie jest blisko, inwestycję wyróżnia szeroki wybór mieszkań – dostępne jest np. mieszkanie 120 m2 z 2 dużymi balkonami, 4 sypialniami oraz oddzielną garderobą.


Miejsce 10 – Evergreen 365

Dzielnica: Grunwald
Aktualnie dostępne mieszkania: od 41 do 93 m2
Ceny: od 6,7 do 7,8 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: IV kwartał 2016 roku

Evergreen 365 przyciąga uwagę zielenią w postaci trawnika pokrywającego dach pierwszej kondygnacji budynku oraz możliwością uprawy roślin na własnych balkonach z prawdziwymi szklarniami. Oprócz tych elementów, wyróżnikiem inwestycji jest szeroki wybór mieszkań, w tym mieszkań z dużymi, prawie 30-metrowymi balkonami i dodatkowymi loggiami, jak również estetyczne detale wykończenia, na przykład okleina okienna w kolorze drewna i balkony wyłożone drewnem.


Miejsce 9 – Niedziałkowskiego (Wechta)

Dzielnica: Centrum
Aktualnie dostępne mieszkania: od 29 do 52 m2
Ceny: od 6,8 do 9,5 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: II kwartał 2017 roku

Kilka minut spacerem do ważnych punktów na mapie Poznania, w tym do uczelni wyższych, dworca kolejowego, Starego Browaru czy Poznań City Center. Dogodne połączenia komunikacyjne z innymi częściami miasta. To oczywiste plusy mieszkania w ścisłym centrum Poznania, przy Parku Drwęskich. Obecnie w tej lokalizacji można kupić na przykład 2-pokojowe mieszkania z oddzielną kuchnią i dużym balkonem. Oprócz 85 mieszkań, w 5-kondygnacyjnym budynku z dużymi przeszkleniami zaplanowano podziemną halę garażową oraz część handlowo-usługową na parterze.


Miejsce 8 – Przy Parku Chłapowskiego 19

Dzielnica: Wilda
Aktualnie dostępne mieszkania: od 35 do 56 m2
Ceny: od 5,7 do 7,2 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: czerwiec 2017 r.

Z uwagi na położenie kilka minut jazdy od ścisłego centrum, nowe budynki mieszkalne powstają na Wildzie, w pobliżu zabytkowych kamienic, coraz częściej. Tak też jest i w tym przypadku. Wysoki – liczący od 9 do 11 kondygnacji budynek – pomieści ponad 160 mieszkań oraz – co ważne – aż 162 miejsca postojowe w podziemnej hali garażowej. Ciekawą propozycją w tym przypadku są mieszkania 50-metrowe o oryginalnym układzie składające się z pokoju dziennego z aneksem oraz dwóch niedużych sypialni i łazienki.


Miejsce 7 – Nowe Ogrody Etap III

Dzielnica: Wola (Jeżyce)
Aktualnie dostępne mieszkania: od 27 do 78m2
Ceny: od 5,9 do 6,3 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: IV kwartał 2017 roku

Nowe Ogrody to nowe osiedle w spokojnej okolicy zlokalizowane blisko Centrum Handlowego King Cross Marcelin i jednocześnie – blisko terenów rekreacyjnych. Mieszkańcy Nowych Ogrodów mogą w kilka minut dotrzeć rowerem nad Jezioro Rusałka, następnie nad Jezioro Strzeszyńskie i dalej – nad Jezioro Kierskie. Na plus inwestycji zaliczam szeroki wybór mieszkań, jak również staranne wykończenie budynków, w tym ramy okienne w kolorze drewna oraz eleganckie parapety i drzwi wejściowe do mieszkań.


Miejsce 6 – Manufaktura Stare Miasto

Dzielnica: Centrum
Aktualnie dostępne mieszkania: od 29 do 136 m2
Ceny: od około 260 do 850 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: IV kwartał 2017 roku

Postindustrialny styl, klimatyczne wnętrza i prestiżowe sąsiedztwo. Manufaktura Stare Miasto to nowy budynek powstający kilka kroków od Starego Rynku, przy ul. Bóżniczej 8, który będzie posiadać oryginalny detal. Odnowiona rotunda XIX-wiecznej wytwórni alkoholi będzie tu pełnić funkcję hallu wejściowego. Równie stylowe elementy będą widoczne we wnętrzu budynku. Mowa o wysokich mieszkaniach (od 3,3 do 3,8 m), ozdobnych półportalach przy drzwiach wejściowych do mieszkań i elementach z cegły. Szczególnie ciekawą ofertę stanowią dwupoziomowe lofty o powierzchni dochodzącej do prawie 140 m2.


Miejsce 5 – Park Sowińskiego Etap II

Dzielnica: Grunwald
Aktualnie dostępne mieszkania: od 37 do 90 m2
Ceny: od około 6,5 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: III kwartał 2017 roku

Położenie blisko przystanków tramwajowych i autobusowych oraz tras przelotowych miasta, a także wysoki standard wykonania – to najlepsza wizytówka nowego osiedla na Grunwaldzie. Jeżeli dodamy do tego, że drzewa odgradzają kompleks od ruchliwych ulic, to zyskamy mieszkania z najwyższej półki. Uroku inwestycji dodaje stylowa elewacja z elementami kamienia i drewna oraz liczne udogodnienia – na przykład podziemna hala garażowa, windy, drewniane tarasy, duże loggie i balkony oraz osiedlowy plac zabaw. Ten sam deweloper realizuje w pobliżu Osiedle Wille Sowińskiego, które wyróżnia jeszcze wyższy standard wykonania i wykończenia budynków.


Miejsce 4 – Apartamenty Zielony Sołacz

Dzielnica: Sołacz
Aktualnie dostępne mieszkania: od 28 do 71 m2
Ceny: od 7,2 do 8,7 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: IV kwartał 2017 roku

Kto nie chciałby mieszkać na zielonym Sołaczu… Nowy apartamentowiec powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wodziczki, który łącząc się z Parkiem Sołackim, tworzy prawdziwą enklawę zieleni – i to zaledwie kilka minut jazdy samochodem czy tramwajem od centrum. Od strony wizualnej pozytywne wrażenia budują duże przeszklenia, w tym przeszklona klatka schodowa, oraz zwarta bryła niskiego, zaledwie 2-piętrowego budynku. Co szczególnie docenią przyszli mieszkańcy, lokale będą posiadać wygodne balkony i tarasy, z których będzie można podziwiać widok na okoliczną zieleń. Okna wybranych mieszkań będą wychodziły wprost na park.


Miejsce 3 – Kamienica Jeżyce

Dzielnica: Jeżyce
Aktualnie dostępne mieszkania: od 59 do 108 m2
Ceny: od 5,9 do 6,6 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia całej inwestycji – IV kwartał 2016 r.

Nowoczesną inwestycję z charakterystyczną linią zabudowy wyróżnia lokalizacja – w klimatycznej dzielnicy, blisko Rynku Jeżyckiego oraz tylko kilka minut drogi od centrum. Na wygodę mieszkańców pozytywnie wpływają windy w budynkach oraz podziemna hala garażowa. Obecnie w sprzedaży są dostępne między innymi przestronne mieszkania z dużą częścią dzienną, dwoma łazienkami, oddzielną garderobą oraz trzema sypialniami.


Miejsce 2 – Cytadela Centrum

Dzielnica: Garbary
Aktualnie dostępne mieszkania: od 48 do 97 m2
Ceny: od około 6,6 do 8,8 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: IV kwartał 2016 roku

Ekskluzywny kompleks mieszkalno-biurowy zlokalizowany w sąsiedztwie rozległego parku umożliwia zakup apartamentu z tarasem, z którego można podziwiać widok na panoramę miasta. Na wysoki komfort życia wpływ mają również eleganckie klatki schodowe, ceglane elementy wykończenia widoczne zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku oraz podziemna hala garażowa. Na parterze znajdzie się część handlowa, więc zakupy będzie można zrobić praktycznie bez wychodzenia z kompleksu. Dla mnie kluczowym atutem inwestycji firmy Jakon pozostaje jednak lokalizacja – w pobliżu tętniącego życiem Starego Rynku i jednocześnie – obok pięknego Parku Cytadela, gdzie z Cytadeli Centrum można dojść dosłownie w kilka minut.


Miejsce 1 – Zajezdnia Poznań Etap I

Dzielnica: Jeżyce
Aktualnie dostępne mieszkania: od 41 do 106 m2
Ceny: od około 6,5 do 8,5 tys. zł/m2
Planowany termin zakończenia inwestycji: w połowie 2017 roku

W dwóch budynkach stylizowanych na nowoczesne kamienice znajdzie się ponad 200 mieszkań, podziemna hala garażowa oraz część usługowa na parterze. Tak ma wyglądać pierwszy etap Zajezdni Poznań aspirującej do miana nowej wizytówki Jeżyc. W ramach inwestycji zrewitalizowana zostanie stara zajezdnia tramwajowa przy ul. Gajowej, gdzie zaplanowano otwarcie nowych kawiarni i delikatesów. Powstanie także nowa ulica i torowisko oraz strefa zieleni. Oprócz tego, w kolejnych latach Jeżyce wzbogacą się o dużą część biurową, kolejne mieszkania i apartamentowiec. A to wszystko w sąsiedztwie Starego Zoo, Rynku Jeżyckiego oraz modnych restauracji. Jedno jest pewne – klimatyczną dzielnicę czeka prawdziwa metamorfoza.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.10.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *