Saperska – Osiedle pod Platanami (Wechta) – tłoczno i ciasno!

saperska-poznan-osiedle-pod-platanami-wechta-i-etapOsiedle pod Platanami bardziej znane jako „Saperska Poznań”, to rozbudowywana od lat inwestycja mieszkaniowa dewelopera Wechta. Osiedle jest przykładem współczesnego blokowiska z ciasno posadowionymi budynkami i z dodatkowymi utrudnieniami charakterystycznymi dla czasów współczesnych. Brak miejsc parkingowych na osiedlu oraz na ulicach przyległych utrudnia życie nie tylko mieszkańcom Saperskiej, ale także osobom, które mieszkańców chciałyby odwiedzić.

Opinie o Saperskiej są podzielone. Jednym podoba się nowoczesna architektura i jednolity styl budynków wznoszonych w kolejnych etapach. Inni narzekają na brak architektonicznego urozmaicenia i toporny styl bliższy blokom z wielkiej płyty niż nowoczesnemu kompleksowi mieszkalnemu. Zastanawiać powinno dlaczego deweloper nie zdecydował się na kontynuację stylu budynków ze skośnym dachem, które wzniesione zostały w pierwszym etapie inwestycji. Opinia mieszkańców na ten temat jest jednoznaczna – deweloper zastąpił ciekawy i przykuwający uwagę wygląd budynków toporną bryłą, która utrwalana jest w kolejnych etapach budowy osiedla.

Zespół budynków na Saperskiej stanowi zamknięte osiedle z punktami ochrony i podziemnymi halami garażowymi. Utrapieniem dla mieszkańców jest natomiast mała ilość miejsc parkingowych na samym osiedlu oraz w jego pobliżu. Problem z zaparkowaniem mają nie tylko mieszkańcy osiedla, ale i osoby przyjezdne. Problemu nie rozwiązują miejsca parkingowe usytuowane wzdłuż ulicy Saperskiej gdyż jest ich niewiele, a i tak są stale zajęte. Drugie pytanie do dewelopera Wechta, które zadają mieszkańcy osiedla brzmi dlaczego ten problem nie został wciąż rozwiązany? Z kolei dobrze postawionym pytaniem do mieszkańców jest – dlaczego decydują się na zakup mieszkań na Osiedlu pod Platanami skoro problem z zaparkowaniem auta ciągle pozostaje nierozwiązany?

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Czy rekompensatą mogą być ładne tereny spacerowe i rekreacyjne znajdujące się w pobliskim Parku Dębina? Mieszkania na Saperskiej w Poznaniu są drogie w porównaniu do innych poznańskich inwestycji mieszkaniowych. Średnia cena powierzchni mieszkania w stanie deweloperskim wynosi 5850 zł / m2 brutto. Dla porównania, w zlokalizowanym w trochę lepszym kontekście kompleksie mieszkaniowym Red Park, cena mieszkań rozpoczyna się od kwoty 5600 zł / m2. Natomiast w znajdującym się nieco bliżej centrum miasta, ale położonym tuż nad Wartą osiedlu Riverpark ceny rozpoczynają się już od 6500 zł / m2.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.09.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

One thought on “Saperska – Osiedle pod Platanami (Wechta) – tłoczno i ciasno!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *