Silva Eco Ville – mieszkania w willach na peryferiach Poznania

Silva Eco Ville - mieszkania w Poznaniu. Deweloper Dom-EkoSilva Eco Ville to kolejna inwestycja firmy DOM-EKO w Poznaniu. Ponad 130 mieszkań w 2-piętrowych budynkach typu willa miejska powstaje przy ulicy Żorskiej niedaleko Ronda Starołęka. Niska zabudowa i spokojne sąsiedztwo to zalety inwestycji Silva Eco Ville, ale z drugiej strony komfort zamieszkiwania spada wskutek kłopotliwego dojazdu do centrum.

Jak prezentuje się osiedle Silva Eco Ville dewelopera DOM-EKO? Pierwszy etap inwestycji (6 willi) ma być gotowy w lipcu 2017 roku. Budowa trwa. Na razie gotowe są fundamenty trzech willi. Sądząc po wizualizacjach, osiedle będzie miało kameralny charakter, na co wpływa tak niska zabudowa (w jednym budynku są tylko dwa piętra), ciekawa wizualnie elewacja z elementami cegły, jak również udogodnienia wewnątrz budynków. Mowa oczywiście o windach obsługujących wszystkie poziomy, w tym podziemny garaż. Trzeba przyznać, że w przypadku tak niskiej zabudowy windy to rzadko spotykane rozwiązanie, podobnie jak podziemne garaże – to duży plus, który wyraźnie podnosi komfort mieszkania. Dodatkowo, na osiedlu do dyspozycji mieszkańców będą dwa ogólnodostępne pomieszczenia sprzyjające integracji sąsiadów.

Silva Eco Ville to duży wybór mieszkań w niskich willach z przestronnymi balkonami i tarasami, ale na peryferiach Poznania, z kiepskim dojazdem do centrum.

W ofercie dewelopera DOM-EKO są kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o maksymalnej powierzchni 97 m2. Moim zdaniem, ciekawą opcją są mieszkania na najwyższych kondygnacjach posiadające ponad 20-metrowe tarasy. Do reszty lokali przynależą balkony. W mieszkaniach zaplanowano aneksy kuchenne.

Dojazd do Silva Eco Villi odbywa się dobrej jakości drogą, ale chcąc dojechać do centrum w godzinach szczytu, trzeba się liczyć ze znacznymi utrudnieniami. Dojazd do centrum ulicą Starołęcką spowalnia kłopotliwy przejazd kolejowy, który często bywa zamknięty nawet przez kwadrans. Fakt, że trasa ma w sumie tylko dwa pasy ruchu też nie wpływa na poprawę sytuacji.

Na plus inwestycji Silva Eco Ville zaliczam z kolei spokojne sąsiedztwo domów jednorodzinnych. Ponadto, osiedle będzie ogrodzone ładnym, ceglanym murem. W ramach osiedla powstanie plac zabaw. W pobliżu znajduje się też staw, gdzie można wybrać się na spacer.

Szczegółowo oceniając lokalizację, warto podkreślić, że w promieniu kilkuset metrów działają szkoły – podstawowa i liceum oraz klub malucha. Najbliższe gimnazjum – 2 km dalej. Najbliższy przystanek autobusowy mieści się przy ulicy Dziedzickiej – w odległości około 200 m od inwestycji. Dostępu do tramwaju brak. Niestety, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji brakuje także sklepów spożywczych. Najbliżej – w promieniu około 1 kilometra – funkcjonuje market Lidl.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Inwestycja Silva Eco Ville w liczbach

Osiedle obejmuje w sumie 132 mieszkania w 11 willach miejskich z podziemną halą garażową. Ceny mieszkań wynoszą od około 170 do ponad 540 tys. zł, czyli w przeliczeniu na metr kwadratowy – od 5,1 do 5,7 tys. zł.

W mojej opinii Silva Eco Ville to przede wszystkim mocna konkurencja dla intensywnie rozbudowywanych osiedli w Luboniu i okolicy. Inwestycja znajduje się z dala od centrum, ale blisko tras wylotowych miasta. Jej minusem, w porównaniu do sąsiedniego Lubonia, jest jednak brak wygodnego dostępu do wjazdu na autostradę A-2. Aby móc skorzystać z autostrady, trzeba pokonać dystans około 9 kilometrów prowadzący przez Ronda Śródka i ulicę Dolna Wilda.

Podsumowując, osiedle Silva Eco Ville będzie ciekawe wizualnie i funkcjonalnie, ale osoby liczące na dogodny dojazd do centrum będą zawiedzione. Kłopotliwy przejazd kolejowy na Starołęce jest codziennym utrapieniem mieszkańców tej części Poznania. W Poznaniu można znaleźć lepiej zlokalizowane i równie kameralne osiedla o niskiej zabudowie. Przykładem jest choćby Osiedle Wille Sowińskiego położone przy parku, na dobrze skomunikowanym Grunwaldzie.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.09.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *