Stara Cegielnia – nowe mieszkania w Poznaniu wśród stawów

Stara Ciegielnia Poznań - ulica CeglanaStara Cegielnia to jedno z najnowszych osiedli w Poznaniu powstające na dawnych terenach poprzemysłowych. Opuszczone tereny po starej cegielni przy ulicy Ceglanej na Grunwaldzie w Poznaniu zyskają w końcu nowe przeznaczenie. Dzięki Grupie Kartuska – zamienią się w stylowe osiedle niskich bloków z prawie 260 mieszkaniami o powierzchni od 40 do 100 m2. Większych apartamentów deweloper nie przewiduje.

Stara Cegielnia oferuje szereg rozwiązań podnoszących komfort mieszkania – podziemne hale garażowe, windy w budynkach, wózkarnie i rowerownie oraz elementy małej architektury.

Stara Cegielnia obejmuje mieszkania w kameralnych budynkach, o różnym rozkładzie, w tym także z oddzielną kuchnią. Do mieszkań na parterze będą przynależeć ogródki, a do tych na wyższych kondygnacjach – balkony lub loggie. Oprócz hali garażowej w podziemiu, powstaną miejsca postojowe, a na zewnątrz – plac zabaw i elementy zieleni. Mimo, że budynki będą liczyć tylko 3 piętra, to będą wyposażone w windy. Dodatkowym udogodnieniem dla przyszłych mieszkańców będzie ogólnodostępna wózkarnia i rowerownia. Należy podkreślić, że te ostatnie elementy nie są jeszcze standardem na nowo powstających osiedlach w Poznaniu i okolicy. Z drugiej strony, w odróżnieniu od innych nowych inwestycji w Poznaniu –  dostępne mieszkania na najwyższych piętrach nie będą posiadać dużych tarasów, a jedynie balkony.

Na zakończenie inwestycji trzeba będzie trochę poczekać. Osiedle będzie powstawać etapami. Budowa pierwszego, obejmującego 103 mieszkania, ruszyła w lipcu 2016 roku. W kolejnych etapach powstanie odpowiednio – 69 oraz blisko 90 mieszkań.

Swoim stylem kompleks Stara Cegielnia przypomina Warzelnię wybudowaną przez firmę Nickel w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, nad Stawem Browarnym.

Elementami wspólnymi obu inwestycji – poza lokalizacją na dawnych terenach przemysłowych i z dostępem do stawu – jest wykorzystanie prostych brył budynków, cegły klinkierowej w elewacji, dużych okien oraz modnych okuć okiennych w kolorze szarości. Warzelnia oferuje jednak zupełnie inny rodzaj mieszkań o wyższym standardzie. Okolica obu inwestycji także wygląda nieco inaczej. O ile Warzelnia zapewnia szybki dojazd do terenów nad Maltą, o tyle Stara Cegielnia sama będzie największą atrakcją swojej okolicy.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Charakterystycznym elementem otoczenia Starej Cegielni będą stawy górczyńskie. Pozostałości po dawnych cegielniach jest tu jednak więcej, w tym między innymi zrujnowane budynki, w których pobliżu powstają obecnie dzikie śmietniska. Pewną niedogodnością jest także stan ulicy Ceglanej – wąskiej drogi prowadzącej do planowanych budynków. W najbliższym sąsiedztwie inwestycji brakuje rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego. Przynajmniej na początku mieszkańcy Starej Cegielni będą musieli dojeżdżać po zakupy, na przykład do oddalonego o 3 km CH Auchan Komorniki. Deweloper planuje oddanie do użytku strefy handlowo-usługowej dopiero po zamknięciu wszystkich trzech etapów inwestycji.

Pod względem komunikacyjnym Stara Cegielnia usytuowana jest doskonale dla osób codziennie korzystających z obwodnicy oraz Autostrady A-2.

Położenie Starej Cegielni umożliwia ekspresowe dotarcie do wymienionych tras szybkiego ruchu. Z drugiej strony, dojazd do oddalonego o ok. 7 km centrum Poznania odbywa się ulicą Głogowską, stąd może być – w niektórych porach dnia – czasochłonny. Ponadto, w pobliżu osiedla nie kursuje tramwaj, a jedynie autobus.

Rodzice, którzy zamieszkają w Starej Cegielni z dziećmi odnajdą w promieniu do 3 km wszystkie placówki edukacyjne – od przedszkola, przez szkołę podstawową po gimnazjum. Szkoły średnie zlokalizowane są w większej odległości.

Ceny mieszkań w Starej Cegielni wynoszą od 5,9 do 6,8 tys. zł i – jak na swoją lokalizację – nie odbiegają znacznie od tych proponowanych przez innych deweloperów w Poznaniu. Przykładowo, mieszkanie 85-metrowe na najwyższym piętrze z jednym balkonem kosztuje prawie 550 tys. zł. Koszt zakupu mieszkania parterowego, około 50-metrowego z ogródkiem wynosi 290 tys. zł.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.09.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *