Strzeszyn 2 (Jakon) – nowe osiedle blisko jeziora dla rodzin z dziećmi

Strzeszyn 2 (kwadrat) - nowe mieszkania na Strzeszynie, deweloper JakonOsiedle Strzeszyn² to niskie budynki mieszkalne na Strzeszynie przy ul. Biskupińskiej – blisko rozległych terenów zielonych, jezior Strzeszyńskiego i Rusałka oraz nowych szkół. Jakie mieszkania i w jakiej cenie oferuje deweloper Jakon na Strzeszynie?

Spacer na plażę albo na nowy plac zabaw, jogging wśród zieleni czy szybkie zakupy – to wszystko czeka na przyszłych mieszkańców Osiedla Strzeszyn².

W ramach pierwszego etapu inwestycji o nazwie Strzeszyn 2 powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki mieszczące po 16 mieszkań każdy.

Niski typ zabudowy i oszczędna architektura to ostatnio mocno widoczny trend w budownictwie mieszkaniowym. Mieszkania o powierzchni od 34 do 84 m2 będą mieć przynależne ogródki na parterze lub balkony na wyższych piętrach. Atutem budynków są też zaplanowane na parterze wózkarnie.

W ofercie dewelopera Jakon są zarówno mieszkania z aneksem kuchennym, jak i z oddzielną kuchnią. Ciekawą opcją są zwłaszcza mieszkania o powierzchni ponad 70 m2 posiadające dwa, niezależne balkony, z ekspozycją na dwie strony świata. Warto podkreślić, że w mieszkaniach będą zamontowane okna z roletami sterowanymi elektrycznie.

Docelowo osiedle o dość prostej, oszczędnej architekturze wznoszone przez dewelopera Jakon będzie się składać z ośmiu budynków oraz ze strefy rekreacyjnej – dwóch placów zabaw i siłowni zewnętrznej.

Strzeszyn 2 to kolejne nowe osiedle – obok Strzeszyn Parku i Zacisza Strzeszyn – powstające na Strzeszynie. Z uwagi na swój spokojny charakter, dostęp do terenów zielonych oraz do nowych placówek edukacyjnych, okolica idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi.

Strzeszyn to jedna z najbardziej przyjaznych dzielnic Poznania wyróżniająca się między innymi wysoką estetyką architektury, uporządkowaną przestrzenią i dostępem do dobrej jakości infrastruktury każdego rodzaju – od dróg, przez szkoły i zaplecze rekreacyjne.

Strzeszyn może się pochwalić nowymi szkołami, których nadal przybywa, oraz zadbanymi skwerami i parkami. W jednym z nich najmłodsi mogą nawet uczyć się bezpiecznej jazdy dzięki ustawionym w parku znakom drogowym.

Okoliczna infrastruktura jest wystarczająca. W pobliżu inwestycji dewelopera Jakon działają nie tylko szkoły i przedszkola, ale też punkty handlowo-usługowe i przystanki autobusowe. Osoby chcące skorzystać z oferty galerii handlowej na Podolanach, poświęcą na dojazd kilka minut. Dojazd samochodem do Galerii Plaza zajmuje mniej więcej 10 minut. Strzeszyn 2 jest dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta, mimo że do dzielnicy nie dojeżdża tramwaj. Samochodem dojazd do centrum Poznania zajmuje od 15 do 25 minut w zależności od wybranej pory dnia.

Ceny mieszkań na Osiedlu Strzeszyn 2 kształtują się na poziomie od 5,4 tys. zł/m2, czyli od niespełna 200 tys. zł za mieszkanie dwupokojowe, od 332 tys. zł za mieszkanie trzypokojowe, do prawie 403 tys. zł za mieszkanie 3-pokojowe z oddzielną kuchnią. Pierwszy etap inwestycji jest w trakcie realizacji.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.11.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *