Tarasy Warty – dlaczego nadal są wolne mieszkania?

Tarasy Warty - mieszkania w Poznaniu - deweloper TricoTarasy Warty to liczący 12 pięter wysokościowiec zlokalizowany przy ul. Na Miasteczku 12, tuż obok Ronda Rataje w Poznaniu. Jego budowa zakończyła się w grudniu 2009 roku, ale wciąż można tu kupić mieszkanie z widokiem na panoramę miasta. Dlaczego brakuje chętnych?

Tarasy Warty to możliwość zakupu mieszkania z widokiem na panoramę Poznania, a konkretnie na jego centrum, na Maltę, ulicę św. Rocha lub na Łacinę. Kompleks obejmują trzy segmenty mieszkalne tworzące jeden budynek wielorodzinny w kształcie litery U. W ofercie są mieszkania o zróżnicowanym metrażu wynoszącym od 26 (kawalerki) do 85 m2 (mieszkania 4-pokojowe). Wbrew nazwie, do mieszkań przynależą jedynie duże balkony. Tarasów brak.

Na parterze mieści się część handlowo-usługowa. Mieszkańcy kompleksu, podobnie jak mieszkańcy większości nowych inwestycji deweloperskich w Poznaniu, mają do dyspozycji parking podziemny, gdzie – podobnie jak na inne kondygnacje – można dotrzeć windą. Uwagę zwracają estetyczne klatki schodowe budynku oraz całodobowa ochrona.

Najważniejszym plusem inwestycji Tarasy Warty jest dostęp do węzła komunikacyjnego na Ratajach – w bezpośrednim sąsiedztwie przebiegają linie tramwajowe oraz drogi przelotowe umożliwiające sprawne dotarcie do innych części miasta, jak również do wjazdu na autostradę. Funkcjonuje także dworzec autobusowy.

Tarasy Warty gwarantują łatwy dostęp do bogatego zaplecza handlowo-usługowego. W odległości kilkuset metrów od inwestycji powstaje wielkie centrum handlowe Posnania. W kilka minut można dojechać z Tarasów Warty nad Jezioro Maltańskie z takimi atrakcjami jak Nowe Zoo, aquapark, sztuczny stok narciarski, czy… kolejne centrum handlowe. Ze względu na swoje położenie, Tarasy Warty nie sprostają oczekiwaniom klientów poszukujących w Poznaniu mieszkań cichych i spokojnych.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Kłopotliwe i głośne sąsiedztwo

Inwestycja sąsiaduje z innym budynkiem mieszkalnym spółki Trico Sp. z o.o. SKA – Małymi Tarasami Warty, ale to nie on stanowi problem dla mieszkańców wysokościowca Tarasy Warty. Niektórzy mieszkańcy skarżą się na głośne sąsiedztwo akademików Politechniki Poznańskiej. Problem urósł do tego stopnia, że mieszkańcy wymusili na władzach uczelni przeniesienie studenckiego miejsca na grilla gdzie indziej.

Mieszkania na wynajem = niższy komfort życia?

Imprezujący studenci z akademika to nie jedyny powód, dla którego komfort życia w wysokościowcu spada. Kolejnym jest hałas w samym budynku generowany przez studentów wynajmujących tu mieszkania. Część mieszkańców apartamentowca Tarasy Warty narzeka na hałasy tym bardziej, że akustyka mieszkań w budynku jest – w ich ocenie – daleka od ideału.

Stawiają płoty, bo boją się o swoje bezpieczeństwo

To nie wszystkie minusy wysokościowca. Problemy generuje również sąsiedztwo dworca autobusowego. I nie chodzi tu o hałas, ale o osoby nadużywające alkoholu i przesiadujące na dworcu. Bywa, że zapuszczają się one w pobliże budynku, co obniża poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Z tego powodu, właściciele mieszkań doprowadzili do ogrodzenia budynku wysokim płotem.

Tarasy Warty – ceny mieszkań

Część mieszkań wciąż stoi pusta, nawet mimo że ich ceny nie należą do najwyższych w Poznaniu. Koszt zakupu mieszkania – w zależności od metrażu i położenia – wynosi od 4,5 do blisko 7 tys. zł/m2. To niedużo, biorąc pod uwagę lokalizację blisko centrum i blisko przystanków tramwajowych. Dla porównania, mieszkania na położonym niedaleko osiedlu Riverpark Poznań kosztują od 6,5 do 10 tys. zł.m2, na osiedlu Maraton Gardens – od 8,5 do 11 tys. zł/m2. Wysokie ceny trzymają także mieszkania powstające nieopodal, nad Jeziorem Maltańskim.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.10.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *