Wenecjańska – mieszkania i apartamenty na poznańskim Chwaliszewie

Wenecjańska - apartamenty na sprzedaż w centrum PoznaniaInwestycja mieszkaniowa powstająca przy ulicy Wenecjańskiej w zapomnianej przez władze dzielnicy Poznania, jaką jest Chwaliszewo budzi mieszane uczucia. Przyszły obraz tej części miasta wciąż bowiem stoi pod znakiem zapytania.

Z jednej strony inwestor – Iron Tower Investment – kusi dogodną lokalizacją inwestycji na Wenecjańskiej w centrum Poznania, w pobliżu Starego Rynku i obiecuje rewitalizację oraz „przywrócenie dawnego blasku” nadwarciańskiej dzielnicy. Z drugiej jednak strony, faktem jest, że Chwaliszewo przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat nie zmieni radykalnie swojego obecnego kształtu. Urzędnicy poznańskiego ratusza nie ukrywają, że w budżecie nie ma i na razie nie będzie środków na gruntowną rewitalizację Chwaliszewa, w tym także na pełne zagospodarowanie brzegów rzeki.

Nie oznacza to jednak, że miasto zupełnie odwróciło się od Warty plecami. Po pierwsze, teren jest stopniowo oczyszczany z ton zalegających śmieci. Po drugie, powstają nowe zielone skwerki, planowana jest budowa dość sporego parku. I po trzecie, wyłoniono w końcu zarządców terenu, co daje nadzieję na to, że dzikie parkingi i chaszcze przestaną szpecić tę historyczną część Poznania.

Mimo, że Chwaliszewo w najbliższym czasie nie stanie się najmodniejszą dzielnicą miasta, to jednak sam budynek przy ulicy Wenecjańskiej jest ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych mieszkaniem w ścisłym centrum Poznania, ale z dala od hałaśliwego ruchu samochodowego. Wenecjańska to jedna z bocznych ulic.

osada-pachy-dzialki-rekreacyjne-wielkopolskaREKOMENDACJA: Piękne działki wśród lasów i jezior na sprzedaż niedaleko Poznania. Marzenia o własnym ranczo są do zrealizowania bliżej Poznania niż można by przypuszczać.

Pięciopiętrowy budynek mieści w sumie prawie 100 mieszkań o powierzchni od 29 do 90 m kw. Co istotne zwłaszcza w centrum – posiada halę garażową. Niestety klienci szukający prawdziwych apartamentów mogą czuć się lekko zawiedzeni. Wprawdzie znajduje się tu eleganckie lobby i dwie windy, część mieszkań ma ładny widok na Ratusz lub Katedrę na Ostrowie Tumskim, a do mieszkań na najwyższym piętrze przynależą obszerne tarasy, lecz w ofercie w ogóle nie ma mieszkań o powierzchni powyżej 100 m kw., a oddzielną łazienkę i toaletę ma jedynie kilka (żaden lokal nie posiada dwóch łazienek), co powinno być standardem w lokalach aspirujących do miana apartamentów.

Budynek wchodzący w skład inwestycji Wenecjańska zostanie oddany do użytku w I kwartale przyszłego, 2015 roku.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.09.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *