Wierzbowa 5 – nowe mieszkania kilka kroków od Starego Rynku

Wierzbowa 5 - mieszkania w centrum PoznaniaKrótki spacer wystarczy, aby z inwestycji Wierzbowa 5 dostać się na poznański Stary Rynek. Dla sporej części klientów taka lokalizacja to znaczący plus, który zestawiony z niewygórowanymi – jak na tę dzielnicę Poznania – cenami mieszkań tworzy ofertę wartą uwagi.

Wierzbowa 5 to nowy, ukończony budynek mieszkalny na Starym Mieście w Poznaniu obejmujący w sumie 63 mieszkania, z czego 27 nadal jest wolnych. Co ważne, mieszkania są gotowe do odbioru, a ich położenie zaledwie kilkaset metrów od Starego Rynku zainteresuje osoby, które chcą zamieszkać w centrum miasta i które swoje zainteresowanie kierują raczej w stronę kameralnych osiedli, a nie dużych blokowisk czy wysokościowców.

Budynek zlokalizowany przy ulicy Wierzbowej 5 posiada od czterech do pięciu kondygnacji naziemnych. Parter przeznaczono na część usługową. Znakiem szczególnym inwestycji jest połączenie nowoczesności z historią, a to za sprawa dwóch współistniejących fasad – nowoczesnej oraz zabytkowej. Warto też wiedzieć, że w podziemiu znajduje się garaż (cena miejsca postojowego w hali garażowej wynosi 18 tys. zł). Budynek wyposażono w windy, którymi można dostać się do mieszkania wprost z hali garażowej. Istnieje również możliwość zakupu komórki lokatorskiej.

Jak wyglądają wolne mieszkania w inwestycji Wierzbowa 5?

W chwili obecnej wśród wolnych mieszkań w inwestycji Wierzbowa 5 są dostępne w większości metraże wynoszące od 60 do 80 m2. Dodatkowo na V piętrze są dostępne 3 mniejsze mieszkania o powierzchni od 47,58 do 54,47m2. Mieszkania posiadają do wyboru – balkony lub tarasy. Można również wybierać między mieszkaniem z oddzielną kuchnią a tym z aneksem kuchennym, najczęściej pozbawionym własnego okna. Plusem jest za to możliwość zakupu mieszkania z łazienką i oddzielną toaletą.

Okolica Wierzbowej 5 zapewnia szybkie połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta (sąsiedztwo przystanków autobusowych i tramwajowych), łatwy dostęp do bogatego zaplecza handlowo-usługowego i edukacyjnego. Przykładowo, niedaleko inwestycji funkcjonuje prestiżowe Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny, Liceum Mistrzostwa Sportowego, szkoła podstawowa i przedszkole.

Ceny mieszkań w budynku Wierzbowa 5 w porównaniu z innymi inwestycjami realizowanymi w centrum są konkurencyjne i wynoszą obecnie od 5 200 do 11 500 zł/m2. Najtańsze mieszkanie dwupokojowe można nabyć w cenie już od 348 581 zł, najdroższe kosztuje natomiast 730 135 zł. Jedyną kawalerkę o powierzchni 47,58m2 można nabyć w cenie 402 355 zł.

Inwestorem Wierzbowej 5 jest firma Ki Klemens Imioła/IMSO Ki Sp. z o. o. z Koszalina zajmująca się głównie dystrybucją paliw.

Gdzie jeszcze w centrum Poznania budują nowe mieszkania?

Centrum to poszukiwany adres w Poznaniu. Liczba nowych, ciekawych inwestycji deweloperskich zlokalizowanych w ścisłym centrum lub bardzo blisko centrum systematycznie się powiększa. Co istotne, nowe mieszkania w centrum Poznania wciąż spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. Wśród najpopularniejszych inwestycji deweloperskich położonych właśnie w tej części miasta należy wymienić między innymi Towarowa 37Dominikańska 9Zajezdnia Poznań.

A może nowe mieszkanie w kamienicy w Poznaniu? Zobacz nasz RAPORT: Gdzie kupisz mieszkanie w odnowionej kamienicy? – 5 propozycji.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanej inwestycji Wierzbowa 5. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja z dnia 21.01.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *