Zajezdnia Poznań – dla kogo nowe mieszkania na Jeżycach?

Zajezdnia Poznań - nowe mieszkania na JeżycachZajezdnia Poznań to jedna z najciekawszych nowych inwestycji na mapie Poznania. Czy aspirujący do miana nowej wizytówki Jeżyc kompleks spodoba się poznaniakom? Zobaczymy. Póki co, jedno jest pewne – w ciągu najbliższych lat Jeżyce czeka prawdziwa metamorfoza.

Dla jednych zaniedbana, dla drugich doskonale położona dzielnica Poznania dzięki Zajezdni Jeżyce zyska w sumie prawie 360 nowych mieszkań oraz aż 19 tys. m2 powierzchni biurowej i usługowej. Oprócz tego, powstała nowa ulica i torowisko. Budowa Zajezdni Poznań idzie pełną parą.

Pierwszy etap Zajezdni Poznań został w całości wyprzedany. Są dostępne ostatnie mieszkania z drugiego etapu. Spośród 129 mieszkań z drugiego etapu Zajezdni Poznań, dostępnych jest w tej chwili tylko 26. Oddanie nowych mieszkań do użytku zaplanowano na trzeci kwartał 2019 roku.

W ramach pierwszego etapu Zajezdni Poznań powstały dwie nowoczesne kamienice mieszkalne z częścią usługową, które w przyszłości będą sąsiadować z kolejnym budynkiem mieszkalnym, apartamentowcem i biurowcem z kolejnych etapów. Na terenie odrestaurowanej zabytkowej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej powstanie zadaszona przestrzeń handlowa, gdzie funkcjonować będą m m.in. delikatesy i kawiarnie.

W pierwszym etapie przy ul. Kraszewskiego w Poznaniu powstało ponad 200 mieszkań o powierzchni od 36 do 130 m2 z balkonami i loggiami. Wszystkie mieszkania z pierwszego etapu Zajezdni na Jeżycach szybko znalazły nabywców. 

Czy Zajezdnia Poznań pasuje do klimatu dzielnicy?

W chwili obecnej ulicy Prusa powstaje 4-piętrowy budynek mieszkalny z dodatkową strefą usługową na parterze. Idąc dalej, przy ulicy Zwierzynieckiej ma powstać – również liczący 4 kondygnacje – apartamentowiec z częścią usługową na dwóch pierwszych kondygnacjach. Okna apartamentów będą wychodzić w stronę Starego Zoo.

Ostatnim nowym budynkiem, który wejdzie w skład kompleksu Zajezdna Poznań będzie 3-piętrowy biurowiec przy ul. Sienkiewicza.  Całość uzupełni sąsiadująca z biurowcem hala targowa zaplanowana w odnowionym budynku zajezdni. W tym miejscu mają powstać między innymi kawiarnie, delikatesy oraz miejsce przeznaczone na cele kulturalne. Inspiracją do połączenia w hali dawnej zajezdni strefy handlowej z kulturalną są obiekty typu Markthal w Rotterdamie.

Wszystko wskazuje na to, że zadaszone targowisko w odnowionej zajezdni będzie miejscem klimatycznym i chętnie odwiedzanym, nie tylko przez mieszkańców Zajezdni Poznań.
Rewitalizacja zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej moim zdaniem pozytywnie wpłynie na wizerunek Jeżyc. Mimo, że wyczekiwanego przez część poznaniaków muzeum techniki jednak w tym miejscu nie będzie, to mieszkańcy zyskają nową przestrzeń publiczną – użyteczną i nawiązującą do charakteru okolicy. Zajezdnia nie zniknie, tylko zostanie odnowiona i zyska nowe przeznaczenie. Renowacji zostaną poddane posadzki zajezdni oraz kanały tramwajowe, które będą podświetlone i pokryte szkłem. Część handlowa, która powstanie w tym miejscu, wpisuje się w klimat Jeżyc, gdzie prężnie działa nie tylko Rynek Jeżycki, ale również coraz więcej klimatycznych restauracji i kawiarni. Ponadto, dzielnica zyska więcej zieleni.


POLECAM! Apartament przy ul. Wojskowej w Poznaniu z kompletem udogodnień:


Dla wielu obecnych mieszkańców dzielnicy Jeżyce bolączką jest niestety brak miejsc parkingowych. Co ważne, inwestor Zajezdni przewidział podziemną halę garażową mogącą pomieścić 402 samochody. Oprócz tego, na terenie inwestycji przewidziano 28 naziemnych miejsc postojowych.

Nowe mieszkania, biura i powierzchnia usługowa to nie jedyny wynik prac prowadzonych na Jeżycach. Inwestor – zagraniczna spółka REF Eastern Opportunities – zrealizował też remont torowiska na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do Kraszewskiego oraz przedłużenie ulic Prusa i Asnyka do ul. Zwierzynieckiej, dzięki czemu z Rynku Jeżyckiego będzie można swobodnie spacerować do Starego Zoo. Z drugiej strony, Zajezdnia Poznań na Jeżycach to kolejne wyzwanie komunikacyjne dla miasta. Inwestycja powstanie tuż obok przystanków tramwajowych, lecz problem dla mieszkańców mogą stanowić korki uliczne oraz brak ścieżek rowerowych dla tych, którzy do pracy i szkoły chcą dojeżdżać na dwóch kółkach. Wzmożenie ruchu samochodowego w okolicy jest pewne, bo szacuje się, że w samej Zajezdni Poznań zamieszka co najmniej tysiąc osób. Realizowane są też inne nowe inwestycje mieszkaniowe na Jeżycach.

Wybrane inwestycje mieszkaniowe na Jeżycach:

Ze względu na nasilony ruch samochodowy w okolicy, Zajezdnia Poznań to inwestycja adresowana głównie do osób pracujących lub uczących się w centrum Poznania lub dojeżdżających do pracy czy szkoły tramwajem, a niekoniecznie własnym samochodem. Ze względu na bliskie sąsiedztwo centrum i Międzynarodowych Targów Poznańskich, to również oferta warta rozważenia dla inwestorów szukających w Poznaniu mieszkań pod wynajem.

Inwestor oferuje usługę zarządzania najmem oraz wykończenia mieszkania pod klucz w trzech wariantach cenowych – we współpracy z firmą Estate Center.


ZOBACZ: Jak łączyć kolory we wnętrzu i jak stworzyć dekorację z betonu na ścianę:Gdzie jeszcze można kupić mieszkanie w Poznaniu w dzielnicy z charakterem?

Drugą, obok Jeżyc, dzielnicą z charakterem blisko centrum jest Wilda. Tutaj również chętnie inwestują deweloperzy, skutecznie zmieniając oblicze robotniczej dzielnicy Poznania. Wśród nowych osiedli mieszkaniowych na Wildzie można wymienić: Fyrtel WildaMaraton Gardens, Osiedle Czarnieckiego, Pod Platanami, Riverpark.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 17.04.2018

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *