Zielone Szczepankowo – mieszkania w spokojnej części Poznania

Zielone Szczepankowo - nowe mieszkania na Szczepankowie w PoznaniuZielone Szczepankowo to nowy kompleks dwupoziomowych mieszkań o podwyższonym standardzie na poznańskim Szczepankowie. Jak wyglądają nowe mieszkania na Szczepankowie?

W skład Osiedla Zielone Szczepankowo powstającego u zbiegu ulic Szczepankowo i Sowice w Poznaniu wchodzi 26 dwupoziomowych mieszkań z garażami o powierzchni wynoszącej ponad 130 m2. Do każdego mieszkania przynależy ogródek o zróżnicowanej wielkości wynoszącej od około 550 do prawie 700 m2. Mieszkania w zabudowie bliźniaczej zapewnią dużą prywatność, a ich wartością dodaną są garaże. Każde mieszkanie posiada balkon.

Projekt dużych mieszkań na osiedlu Zielone Szczepankowo zasługuje na uwagę ze względu na funkcjonalny układ pomieszczeń, lokalizację w spokojnej okolicy i dobry dojazd do centrum.

Lokalizacja jest o tyle ciekawa, że szybko można stąd dojechać zarówno do dużych centrów handlowych zlokalizowanych na obrzeżach miasta, do autostrady A-2, jak i do centrum miasta. Przykładowo, czas dojazdu do centrum M-1 wynosi niespełna 10 minut. Jednocześnie, lokalizacja pozostaje relatywnie spokojna i pozbawiona źródeł uciążliwego hałasu. Na Szczepankowie działają żłobki, przedszkola, szkoły oraz sklepy, co docenią rodziny z dziećmi. Z drugiej strony, z uwagi na tłok panujący w tutejszych szkołach, komfort uczniów jest obecnie na dość niskim poziomie. Z tego powodu, już w 2017 roku ma zostać rozbudowany Zespół Szkół nr 6 działający na terenie Szczepankowa.

Osiedle Zielone Szczepankowo w Poznaniu – ceny mieszkań wynoszą 4 266 zł za metr kwadratowy. W przeliczeniu na konkretne mieszkania, ceny zaczynają się więc od 563 tys. zł.

Pierwsze mieszkania na Osiedlu Zielone Szczepankowo są praktycznie gotowe. Natomiast planowany termin zakończenia całej inwestycji to kwiecień 2017 roku. Inwestorem osiedla jest firma PTT INVEST Sp z o. o. sp. k.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *