Młyn nad Cybiną – 130 nowych mieszkań w starym młynie nad jeziorem

Zielony Młyn - mieszkania, lofty i apartamenty w starym młynie w PoznaniuMłyn nad Cybiną to nowe mieszkania i lofty powstające w XIX-wiecznym młynie znajdującym się między ulicami Sośnicką i Sarnią nad Jeziorem Swarzędzkim w Poznaniu, czyli w dzielnicy Zieliniec. Mieszkania w odrestaurowanym młynie mają przyciągać nie tylko amatorów postindustrialnych wnętrz, ale również – aktywnego wypoczynku. Oprócz klimatycznych mieszkań, w ramach inwestycji ma powstać siłownia.

To jeszcze nie wszystko. Inwestor – Grupa Partner – przewidziała budowę ścieżek rowerowych przy kompleksie, które mają połączyć się z już istniejącymi trasami wiodącymi wokół Jeziora Swarzędzkiego.

W sumie, na pięciu kondygnacjach budynek ma pomieścić 130 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 40 do 130 m2, w tym charakterystyczne lofty. Pierwszy etap obejmujący rewitalizację starego młyna ma być gotowy do stycznia 2018 roku. Drugie, nowe skrzydło budynku ma zostać oddane do użytku w połowie 2018 roku.

Do wyboru są mieszkania z balkonami, loggiami oraz ogrodami zimowymi. Inwestycję ma wzbogacić zielony taras na dachu. Budynek ma posiadać halę garażową na 148 samochodów oraz windy.

Ciekawy styl w nowo powstających loftach to zasługa m.in. wysokich okien sięgających od podłogi aż po sam sufit. Część mieszkań zapewni widok na Jezioro Swarzędzkie.

Jak zapewnia biuro projektowe – Modern Construction Systems – autentyczne elementy młyna znajdą zastosowanie w finalnej wersji apartamentowca. Mowa o ceglanych ścianach, wewnętrznych kolumnach czy drewnianych elementach dekoracyjnych młyna.

Planowany projekt udowadnia, że zainteresowanie postindustrialnym klimatem w budownictwie nie słabnie. W Poznaniu zbliżony klimat prezentują między innymi inwestycje:

Póki co, okolica starego młyna nie wygląda zbyt zachęcająco. Linia brzegowa jeziora nie jest oczyszczana. Oprócz ścieżki rowerowej, nie ma w tym miejscu infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej. Bezpośrednio przy młynie funkcjonuje mały sklep spożywczy, a jedną ulicę dalej – przedszkole. Niemniej jednak, w mojej ocenie lokalizacja ma duży potencjał. Nad Jezioro Maltańskie można stąd dojechać samochodem już w 10 – 15 minut, w zależności od sytuacji na drodze. Dostępna jest komunikacja autobusowa. Z Zielińca kursuje autobus nr 66.

Ceny mieszkań – Młyn nad Cybiną w Poznaniu wynoszą od 4,3 do 11,8 tys. zł/m2.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 25.10.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *