Apartamenty Zielony Sołacz – mieszkania w pięknym zakątku Poznania

Zielony Sołacz - mieszkania przy Parku Wodziczki w PoznaniuMieszkania w niskim budynku tuż obok Parku Wodziczki na Sołaczu buduje Monday Development. W inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz znajdzie się 61 mieszkań – od dwupokojowych po czteropokojowe o powierzchni ponad 70 m2.

Kto nie chciałby mieszkać na Sołaczu… Zielona dzielnica słynąca między innymi z zabytkowych willi i Parku Sołackiego to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Poznaniu. Każda nowa inwestycja mieszkaniowa w tym zakątku Poznania budzi sporo emocji. Nie inaczej jest i w przypadku Apartamentów Zielony Sołacz powstających przy ulicy Michała Drzymały 12.

Wyróżnikiem tej inwestycji jest bezpośrednie sąsiedztwo Parku Wodziczki, który łącząc się z Parkiem Sołackim, tworzy malowniczą enklawę zieleni – i to w odległości zaledwie kilka minut jazdy tramwajem, samochodem lub rowerem od ścisłego centrum Poznania.

W mojej ocenie projekt Apartamentów Zielony Sołacz – choć w niczym nie nawiązuje do zabytkowej zabudowy Sołacza – to ma potencjał. Pozytywne wrażenie zrobiły na mnie zwłaszcza duże przeszklenia, w tym przeszklona klatka schodowa, oraz zwarta bryła zaledwie 2-piętrowego budynku, a także – co na pewno docenią przyszli mieszkańcy – balkony, z których będzie można podziwiać widok na zieleń. Okna części mieszkań będą wychodziły wprost na park.

Co równie ważne, w przeciwieństwie do innych nowych inwestycji mieszkaniowych na Sołaczu, inwestycja Apartamenty Zielony Sołacz nie powstaje bezpośrednio przy ruchliwej ulicy, co ma swoje oczywiste zalety. Ponadto, działka na której powstaje budynek, będzie w dużej części zagospodarowana zielenią.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Apartamenty Zielony Sołacz to adres zapewniający codzienny relaks w otoczeniu zieleni oraz jednocześnie – możliwość dotarcia do ścisłego centrum w dosłownie kilka minut.

Do dyspozycji mieszkańców Apartamentów Zielony Sołacz będzie podziemna hala garażowa. Osoby korzystające z transportu publicznego docenią pobliskie przystanki tramwajowe. Dzięki przebiegającym przez Sołacz trasom rowerowym, istnieje także możliwość bezpiecznego przemieszczania się na dwóch kółkach.

Jakie mieszkania można kupić w Apartamentach Zielony Sołacz?

Zielony Sołacz oferuje mieszkania maksymalnie 4-pokojowe posiadające na przykład salon, oddzielną kuchnię, dodatkową toaletę i dwie, ponad 13-metrowe sypialnie. Alternatywnie można wybrać salon z aneksem oraz aż trzy sypialnie. Mieszkania 4-pokojowe posiadają balkony o powierzchni od około 9 do nawet ponad 17 m2 w przypadku balkonów narożnikowych. Do wyboru są również mniejsze, w tym niespełna 30-metrowe lokale.

Atutem inwestycji są takie dodatkowe elementy jak okna w okleinie drewnopodobnej obustronnej i wideodomofon w mieszkaniach oraz cichobieżne windy i boksy rowerowe w budynku. Inwestor przewiduje również budowę komórek lokatorskich na każdej kondygnacji. Inwestycja będzie ogrodzona.

Budowa Apartamentów Zielony Sołacz już ruszyła i potrwa do końca 2017 roku. Warto wiedzieć, że należąca do spółki Unidevelopment S.A. firma Monday Development zrealizowała już między innymi Osiedle Czarnieckiego i Osiedle Hevelia w Poznaniu.

Apartamenty Zielony Sołacz – ceny mieszkań zaczynają się obecnie od 7,2 tys. zł/m2 w przypadku mieszkań parterowych, a kończą na 8,7 tys. zł/m2 w przypadku największych mieszkań na najwyższej kondygnacji. Tak wysokie ceny pokazują, że wszystkie, nawet mniejsze, mieszkania na Sołaczu są nadal poszukiwane przez klientów.

Jakie osiedla powstają w sąsiedztwie ?

Sprawdź też nasz RANKING – 5 najładniejszych parków Poznania, blisko których można zamieszkać!


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 2.09.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *